X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 7317
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Już święta - scenariusz zajęcia w grupie dzieci 3,4,5 - letnich

Cele operacyjne :
Dziecko potrafi :
- wymienić niektóre tradycje Świąt Bożego Narodzenia
-posługiwać się nożyczkami
-naklejać ozdoby choinkowe
-wykonać dekorację świąteczną
-ozdobić makietę choinki papierowymi motywami
Dziecko wie:
- jakie święta obchodzi się zimą
-jak ludzie przygotowują się do Bożego Narodzenia
-jak dekoruje się choinkę
-co dzieci znajdują pod nią w Wigilię
-co śpiewa się przy ubranej choince
Dziecko rozumie:
-potrzebę kultywowania niektórych tradycji ludowych związanych z Bożym Narodzeniem - dekorowanie choinki

Forma pracy:praca w grupach

Metody: rozmowa,pokaz,ćwiczenia praktyczne

Środki dydaktyczne: wiersz pt. "Wesoła choinka" T.Kubiaka, ilustracje do opowiadania prowadzącej, makiety choinek, klej, nożyczki, ozdoby choinkowe do wycięcia i te już wycięte , choinka klasowa, nagranie piosenki pt. "Choinka zielona" według "Kalendarza muzycznego w przedszkolu" U. Smoczyńskiej - Nachtman.

Przebieg zajęcia:

1. Rozmowa wprowadzająca do tematu świąt Bożego Narodzenia
- Jakie zbliżają się święta?
- Jak przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia?
-Co dzieci lubią najbardziej w tym okresie? itp.
2.Opowiadanie nauczycielki dotyczące zwyczaju dekorowania choinki poparte ilustracjami.
- Jacek i Ola kupują choinkę na placu choinkowym,przynoszą ją do domu i stawiają w stojaku.
-Dzieci samodzielnie wykonują ozdoby choinkowe z papieru kolorowego
- Rozpoczynają ubieranie choinki od założenia gwiazdy na czubku a kończą na zawieszeniu ozdób na dole drzewka.
- Po skończonej pracy cieszą się tańcząc i śpiewając wokół choinki.
Tak ubraną choinkę z oświetleniem mamy w naszej sali.
Co można śpiewać siedząc przy choince?
Co znajdujemy pod nią w Wigilię?
3.Zabawa ruchowa :"Ubieramy choinkę"
-marsz po kole z wysokim unoszeniem kolan(idziemy przez zaspy)
- stanie na jednej nodze (jesteśmy choinkami)
-podnoszenie rąk do góry z równoczesnym staniem na palcach (zakładamy gwiazdę)
- skłony do przodu, wyprost z podnoszeniem rąk do góry (zawieszamy ozdoby choinkowe)
- obroty wokół własnej osi i po obwodzie koła z klaśnięciem nad głową (cieszymy się z pięknie ubranej choinki)
4. Recytacja przez nauczyciela wiersza T. Kubiaka "Wesoła choinka" z wykorzystaniem makiety choinki ozdobionej wymienionymi w utworze ozdobami.
5.Zachęcanie dzieci do wykonania wspólnej pracy plastycznej(w grupach)w oparciu o treść wiersza - zadaniem dzieci pięcioletnich jest wycięcie ozdób i naklejanie ich na makietę choinki, dzieci czteroletnie i młodsze naklejają wycięte ozdoby na własną makietę choinki.
6.Objaśnienie sposobu wykonania prac - zwrócenie uwagi na bezpieczne posługiwanie się nożyczkami.
7.Kontrolowanie pracy dzieci - w tle słychać nagranie piosenki "Choinka zielona".
8. Rozmowa na temat wykonanych prac, które są jednocześnie dekoracją sali.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.