KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Klasa: I
Data: 10.01.2024
Godz.: 12.45-13.30
Nauczyciel: Magdalena Kidawska
Temat: Culture Zone - wiadomości kulturowe, czytanie tekstu ze zrozumieniem.
Cel ogólny: poszerzenie słownictwa, rozumienie tekstu czytanego, tworzenie krótkich zdań w czasie Present Simple.
Cele szczegółowe:
-uczeń umie prawidłowo odpowiedzieć na pytania dotyczące tekstu.
-uczeń umie przeczytać oraz przetłumaczyć nowe słowa, które pojawiły się w tekście.
-uczeń potrafi stworzyć proste zdania w czasie Present Simple opisujące budynek.
-uczeń rozumie ogólny sens tekstu.
Metoda: słowna, ćwiczeniowa
Forma: indywidualna, praca w parach
Technika: czytanie głośno tekstu, odpowiadanie na pytania, słuchanie nagrania i odpowiadanie na pytania, opisywanie budynku, wskazywanie prawidłowych odpowiedzi na tablicy multimedialnej.
Środki dydaktyczne: tekst zaczerpnięty ze strony: islcollectice.com , tablica, kreda, płyta CD, magnetofon, zeszyt, tablica multimedialna.
Przebieg lekcji:
-powitanie, sprawdzenie listy obecności
-sprawdzenie pracy domowej
-zapisanie tematu lekcji na tablicy
-nauczyciel prosi uczniów, aby spojrzeli do książki i powiedzieli co kojarzy im się z Indiami.
-następnie nauczyciel prosi uczniów, aby odgadnęli nazwę jednego z najsławniejszych budynków w Indiach (Taj Mahal). Nauczyciel zachęca uczniów do dyskusji na ten temat, następnie zapisuje na tablicy trzy słowa, które pojawiają się w tekście i prosi uczniów o odszukanie ich znaczenia w słownikach.
-nauczyciel pyta uczniów, o czym może być tekst.
-każdy z uczniów czyta fragment tekstu.
-uczniowie wykonują ćw 1 odpowiadając na pytania do tekstu.
-nauczyciel zapisuje nowe zwroty na tablicy i prosi uczniów, aby powtarzali je razem z nim.
-nauczyciel prosi uczniów, aby dobrali się w pary i wyobrazili sobie, że mają zaprojektować plakat promujący Taj Mahal. Uczniowie w parach dyskutują nad tytułem, który najlepiej promowałby budynek. Następnie przedstawiają swoje pomysły klasie. Wszystkie pomysły zostają zapisane na tablicy. W drodze głosowania klasa decyduje, który z nich jest najlepszy.
-nauczyciel prosi uczniów, aby zamknęli książki. Następnie włącza tablicę interaktywną i prosi uczniów, aby kolejno podchodzili do tablicy i odpowiadali na pytania graficzne oraz pisemne dotyczące Taj Mahal.
-nauczyciel pokazuje na tablicy interaktywnej jeden z najsławniejszych budynków w Polsce (Pałac Kultury) i opisuje go razem z uczniami w języku angielskim.
-następnie nauczyciel prosi uczniów, aby wybrali jeden sławny budynek i go opisali.
-zadanie pracy domowej ( nauka słówek zapisanych do zeszytu, opisanie sławnego budynku.)
