X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 53271
Przesłano:

Tworzenie i analiza fraktali z wykorzystaniem GeoGebry. Scenariusz lekcji

Temat lekcji: Tworzenie i analiza fraktali z wykorzystaniem GeoGebry

Cele lekcji:
- Uczniowie poznają pojęcie fraktali.
- Uczniowie nauczą się tworzyć fraktale za pomocą GeoGebry.
- Uczniowie będą analizować właściwości fraktali.

Czas trwania: 45 minut

Przebieg lekcji:
1. Wprowadzenie (5 minut):

- Powitanie uczniów i przedstawienie tematu lekcji.
- Krótkie wprowadzenie teoretyczne dotyczące fraktali. Przykłady fraktali w przyrodzie i matematyce.

2. Prezentacja GeoGebry (10 minut):
- Demonstracja podstawowych funkcji GeoGebry.
- Omówienie, jak wykorzystać GeoGebrę do tworzenia fraktali.

3. Tworzenie trójkąta Sierpińskiego (15 minut):
- Instrukcje krok po kroku jak narysować trójkąt Sierpińskiego za pomocą GeoGebry:
* Narysowanie trójkąta.
* Podział trójkąta na mniejsze części.
* Ukrycie środkowego trójkąta.
* Powtórzenie procesu dla powstałych trójkątów.
* Pomoc uczniom w razie trudności.

4. Analiza i dyskusja (10 minut):
- Dyskusja na temat właściwości fraktali: samopodobieństwo, wymiar fraktalny, itd.
- Zachęcanie uczniów do zadawania pytań i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

5. Podsumowanie (5 minut):
- Krótkie podsumowanie lekcji.
- Zadanie domowe: Uczniowie mają stworzyć własny fraktal za pomocą GeoGebry i przedstawić go na kolejnej lekcji.

Materiały pomocnicze:
- Komputery z zainstalowaną GeoGebrą.
- Projektor do demonstracji.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2025 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.