X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 42990
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Każdy lubi bajki. Scenariusz lekcji

Scenaruisz lekcji obserwowanej

Klasa: O A Data: 29.01.2019 r. Nauczyciel- Joanna Okuń
Temat: Każdy lubi bajki.
Cele lekcji (nauczyciela):
1. Uważnie słucha wiersza czytanego przez nauczyciela.
2. Udziela odpowiedzi na pytania dotyczące treści wysłuchanego tekstu.
3. Nabywa umiejętność formułowania wypowiedzi użyciem poprawnych gramatycznnie zdań.
4. Potrafi odróżnić dobro od zła.
5. Bierze udział w zabawie ruchowej.
6. Wie, że baśnie mają zawsze dobre zakończenie.
7. Potrafi ułożyć historyjkę obrazkową.
Cele sformułowane w języku ucznia:
1. Uważnie słucham wiersza czytanego przez nauczyciela.
2. Doskonalę umiejętność udzielania odpowiedzi na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu;
3. Doskonalę umiejętność formułowania wypowiedzi użyciem poprawnych gramatycznnie zdań.
4. Potrafię odróżnić dobro od zła.
5. Uczestniczę w zabawie ruchowej.
6. Wiem, że baśnie zawsze kończą się dobrze.
7. Potrafię ułożyć historyjkę obrazkową.
„Nacobezu” – „ na co będę zwracał uwagę”:
Uczeń rozpoznaje wybrane baśnie i dokonuje prób wypowiadania się na ich temat.

Metody prowadzenia lekcji i aktywności uczniów:
-Metody aktywizujace – praktycznego działania, swobodnej wypowiedzi, rundka
-Metoda słowna

Forma sprawdzenia osiągnięcia celu: Uczeń słucha opowiadania: Doroty Gellner „Bajkowa zagadka.” udziela odpowiedzi na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Liczy postacie z bajek występujące w przeczytanym przez nauczyciela tekście. Zna zakończenia bajek i wyciąga wniosek, że dobro zwycięża. Widząc rekwizyt lub obrazek potrafi odgadnąć z jakiej baśni on pochodzi. Chętnie i aktywnie uczestniczy w zabawie ruchowej. Potrafi ułożyć historyjkę obrazkową.

Kluczowe pytania do uczniów:
1. Czy potraficie wymienić nazwy znanych wam baśni i opowiedzieć o nich?
Przebieg zajęć
1.Czytanie tekstu Doroty Gellner „Bajkowa zagadka”.
2. Zadawanie pytań dotyczącae wysłuchanego tekstu.
3. Liczenie postaci występujących w wierszu.
4. Oglądanie książek z baśniami i rozpoznawanie baśni.
5. Wprowadzenie zagadek z obrazkami i rekwizytami.
5. Wprowadzenie zabawy ruchowej.
6.Układanie historyjki obrazkowej.
7. Podsumowanie zajęć.
8. Ewaluacja.

Materiały i pomoce dydaktyczne: wiersz Doroty Gellner „Bajkowa zagadka.” , koperta z obrazkami z bajek, bajkowe rekwizyty, ksiązki z baśniami, kartki z historyjką obrazkową.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.