X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38825
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Las jesienią - makieta. Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców

Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców
Grupa: 4-latki

Prowadząca: Jolanta Marszałek

Temat: Las jesienią – makieta.

Cel główny: - rozwijanie umiejętności plastycznych u dzieci
- wzbogacanie wiadomości przyrodniczych u dzieci

Obszary Podstawy Programowej: I. 5, 7. II. 3, 11. III. 1, 4, 8, 9. IV. 1, 2, 5, 7, 18.

Cele operacyjne: - dziecko kształci umiejętności społeczne; porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i sytuacjach zadaniowych,
- wypowiada się na temat treści wiersza i ilustracji,
- rozwiązuje zagadkę,
- uczestniczy w zabawie taneczno-ilustracyjnej
- bierze czynny udział w wykonaniu makiety lasu
- utrzymuje ład i porządek wokół siebie
- kształci sprawność manualną
- wypowiada się na temat powstałej pracy plastyczno-
konstrukcyjnej

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna, współpraca z rodzicami

Metoda: słowna, czynna, oglądowa

Pomoce: treść wiersza T. Śliwiaka „Pani z parasolem”, treść zagadki, ilustracje jesiennego lasu, płyta CD z piosenkami dla dzieci „Kolorowy start 4-latki” , klej, nożyczki plastelina, kartki kolorowego papieru, rolki papierowe pomalowane farbami plakatowymi na brązowy kolor, liście, nasiona jesionu, kasztany, tekturowa podkładka do ustawienia wykonanych prac

Przebieg:

1. Słuchanie wiersza T. Śliwiaka „Pani z parasolem”. Rozmowa z dziećmi na podstawie treści wiersza i ilustracji: - o jakiej porze roku jest wiersz? - jakie zmiany widzimy na dworze? (częściej pada, jest chłodniej, liście na drzewach są kolorowe...)

2. Rozwiązanie zagadki: Sosnowy, dębowy stary lub młody. Rosną w nim grzyby rosną jagody. (las)

3. Omówienie sposobu wykonania jesiennego lasu – wyjaśnienie słowa makieta. Dzieci we współpracy z rodzicami wycinają i kolorują kontury drzew iglastych, naklejają kolorowy papier na kontury drzew liściastych, lepią z plasteliny kolorowe jeże z wykorzystaniem nasion jesionu, lepią z plasteliny i kasztanów ślimaki i inne zwierzęta. Wykonane prace umieszczają na tekturowej podkładce tworząc makietę lasu, którą ozdabiają kolorowymi liśćmi. Utrzymanie porządku w swoim otoczeniu. Zachowanie zasad bezpieczeństwa.

4. Zabawa taneczno- ilustracyjna do piosenki „Kolorowe liście”. Dzieci tańczą wspólnie z rodzicami.

5. Przejście do stolików. Wspólna praca dzieci i rodziców. Swobodne rozmowy z dziećmi na temat wykonywanej pracy plastyczno – konstrukcyjnej.

6. Wystawa pracy w korytarzu przedszkolnym - „Makieta jesiennego lasu”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.