X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 3131
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Ziemia naszych marzeń

TREŚCI PROGRAMOWE:

- Budzenie zaciekawienia otaczającym światem poprzez prowokowanie pytań i dostarczanie radości odkrywania
- Wzbudzanie zainteresowań obrazem (ilustracją) i tekstem
- Ocenianie zachowań służących i zagrażających zdrowiu
CELE:

- Ukazanie niebezpieczeństw zagrażających środowisku przyrodniczemu w
wyniku niewłaściwej gospodarki człowieka
- Kształcenie umiejętności uogólniania pojęcia „dom-ziemia"
- Uwrażliwienie dzieci na piękno świata przyrody poprzez pogłębienie
przeżyć dziecięcych
- Utrwalenie rozumienia konieczności dbania o higienę układu nerwowego
poprzez różne formy wypoczynku

METODY:
- podająca,
- poszukująca,
- praktycznego działania

FORMY:
- zbiorowa
- indywidualna

POMOCE:
ilustracje, napisy (dom. Ziemia, powietrze, kula ziemska), globus, kartki, kredki, kasety z nagraniami

PRZEBIEG:

1. Powitanie przy piosence - „Poznajmy się".

2. Recytacja wiersza pt: „Ziemia" (autor nieznany) Ziemia była piękna Czyste powietrze, żadnych śmieci Tak było dotąd, aż pój owili się ludzie Dorośli i dzieci.
Powietrze jest brudne!
Po suchej trawie skaczą wróble
I o to nas pytają:
Czy wróble, czy ludzie za to odpowiadają?

3. Analiza treści wiersza
- jaka była Ziemia na początku?
- czy przyjemnie było na niej żyć, i dlaczego?
- jaka była potem?
- kto jest za to odpowiedzialny?

4. Rozmowa przy ilustracjach.
- czym różnią się te dwie ilustracje?
- co jest potrzebne człowiekowi aby zdrowo żyć i oddychać na Ziemi?

5. Odkrywanie poszczególnych części puzzli, odczytywanie napisów, analiza wyrazu
„DOM". Wykorzystanie globusa.

6. Wtoczenie do sali „szarej" kuli ziemskiej.

7. Wizualizacja przy muzyce relaksacyjnej, kolorowej, czystej kuli ziemskiej

8. Rysowanie wymarzonej kuli ziemskiej na małych kartkach papieru i umieszczenie ich na modelu.

9. Zabawa integracyjno-terapeutyczna - „Podaje ci motyla"
Dzieci siadają w kole, nauczycielka opowiada, że będą podawały sobie motyla tak, aby nie uszkodzić mu skrzydeł. Motyl zatacza koło i wtedy nauczycielka prosi nieśmiałe dziecko aby wypuściło motyla na wolność.

10. Zakończenie zajęcia przy piosence - „Wszyscy są, żegnam Was".
11. Ewaluacja zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.