X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30997
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz do zajęć całodziennych w grupie 4- latków - Edukacja muzyczna "Dwa jabłka" - nauka II zwrotki piosenki

Konspekt do zajęć w grupie 4- latków

1.Grupa: 4- latki


RANEK
„Owoce”- oglądanie książeczek obrazkowych. Nazywanie owoców na obrazkach, wskazanie owoców wymienianych przez N. Określanie, któe owoce lubią dzieci.

Zestaw ćwiczeń porannych nr 4:
„Zbieramy owoce w sadzie”- ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dzieci chodzą i co jakiś czas podnoszą owoce. Przykucają, pochylają się- wykonują skłony w przód i na boki.

ZAJĘCIA I
Temat: Edukacja muzyczna „Dwa jabłka”- nauka II zwrotki piosenki.
Cel główny: Rozwijanie zainteresowań muzycznych.
Cele operacyjne (Dziecko):
słucha włączonego nagrania;
powtarza słowa piosenki za N.;
próbuje śpiewać zapamiętany tekst.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: rozmowa
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: ------------
Środki dydaktyczne: piosenka na płycie CD „Dwa jabłka”,

PRZEBIEG ZAJĘCIA I:
I.
Powitanie dzieci: „Powitanie”- zabawa ruchowa. Dzieci poruszają się po sali w rytm wygrywany przez N. (marsz, bieg, podskoki). Na przerwę w grze dobierają się parami i witają: głowami, ręką, nogą, plecami, brzuchami, nosami, brodami itd.
II.
1. „Dwa jabłka” - Osłuchanie i nauka piosenki II zwrotki. N. w czasie trwania II zwrotki piosenki ilustruje jej słowa ruchem, dzieci mają za zadanie powtarzać ruchy za N.
2. Rozmowa z dziećmi na temat piosenki.
3. Ponowne słuchanie piosenki i powtarzanie słów piosenki za N. połączone z rytmicznym klaskaniem przy słowach: Tralalala, w sadzie pod drzewami.
4. „Jabłuszka na drzewie”- zabawa z elementem skoku. Dzieci stoją na brzegu dywanu. Na hasło: Jabłuszko! Dzieci wskakują na dywan. Wykonują skoki obunóż.
5. Zabawa naśladowcza do piosenki.
6. Wspólny śpiew piosenki.
III.
1. Śpiew indywidualny chętnego dziecka lub w parach.
*„Figury”- zabawa orientacyjno- porządkowa. Dzieci biegają, maszerują po dywanie w różnych kierunkach. Na hasło: Figury! Dzieci nieruchomieją. Na klaśnięcie dzieci ponownie biegają, maszerują.


ZAJĘCIA II
Temat: Edukacja plastyczna „Gruszki”- kolorowanie kredkami.
Cel główny: Doskonalenie sprawności manualnej oraz ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Cele operacyjne (Dziecko):
doskonali umiejętność zapełniania kolorem powierzchni ograniczonej linią;
utrzymuje porządek na miejscu pracy.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: instrukcja słowna, rozmowa.
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: w oparciu o pokaz prawidłowo wykonanego zadania.
Środki dydaktyczne: Karty pracy dla dzieci, kredki,

PRZEBIEG ZAJĘCIA II:
I.
1. Zabawa integracyjna „Przesyłam ci uśmiech na dobry dzień”.
II.
1. Omówienie jak wygląda gruszka, gdzie rośnie, jakiego jest koloru.
2.„Gruszki”- wykonanie ćwiczenia w kartach. Kolorowanie gruszek z jednym listkiem na żółto, a z dwoma listkami na zielono. Liczenie, ile jest gruszek żółtych i zielonych, a ile dużych i małych. Na największej gruszce nalepienie robaczka, a na najmniejszej biedronki. Budowanie wypowiedzi: Na największej gruszce jest jeden robaczek, a na najmniejszej jedna biedronka.
3. Zwrócenie uwagi na:
- prawidłowe trzymanie kredki;
- prawidłowe dobieranie kolorów kredek.
4. Samodzielna praca dzieci
III.
1. Sprzątanie po zakończonych zajęciach, zorganizowanie wystawki w sali przedszkolnej.
* „Przez płotek”- zabawa z elementem podskoku. Przygotowanie: N. zawiesza linkę,skakankę nisko nad podłogą. Przebieg: dzieci ustawiają się jedno po drugim i kolejno przeskakują przez linkę. Wykonują skoki obunóż z miejsca, bez rozbiegu, po czym wracają na koniec kolejki.

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE:
Temat: Zabawa dydaktyczna „Jaki to owoc?”
Cel główny: Rozbudzanie zainteresowania zapachem jaki mają owoce.
Cele operacyjne (Dziecko):
poznaje ciekawostki przyrodnicze;
nazywa owoce, które rozpoznaje po zapachu;
aktywnie uczestniczy w zajęciu;
wie jaki owoc ukrywa się za zagadką.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: rozmowa
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: w oparciu o pokaz prawidłowo wykonanego zadania.
Środki dydaktyczne: owoce, zagadki.

PRZEBIEG ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWEGO
I.
1. Zabawa integracyjna „Iskierka”.
II.
1. Dzieci siedzą w kole słuchają jak należy prawidłowo wykonać zadanie.
2. Komentarz N. dotyczący podnoszenia ręki jeżeli chce się odpowiedzieć na pytanie.
3. ”Jaki to owoc?”- Przed dziećmi są rozłożone owoce: śliwki, gruszki, jabłka. Dzieci kolejno wąchają owoce i mówią który zapach się im podoba i nazywa owoc. Następnie N. zadaje dzieciom pytania odnośnie tych owoców.
4. Zwrócenie uwagi na:
- podnoszenie ręki gdy się wie odpowiedź na pytanie.
5. Umieszczenie koszy jabłka, gruszki i śliwki w kąciku przyrodniczym.
III.
1. Sprzątanie po zakończonych ćwiczeniach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.