X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 24926
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kolorowe kwiaty - scenariusz zajęć dla dzieci 3,4 letnich

Konspekt zajęć dla grupy II 3i 4 latki

Prowadząca: Małgorzata Ślusarczyk
Ośrodek tematyczny: Mamy ciepłą wiosnę
Temat: Kolorowe kwiaty
Cele:
• Cel ogólny - Rozpoznawanie i nazywanie wiosennych kwiatów
• Cele szczegółowe - Dziecko:
1. Potrafi rozpoznać i nazwać kwiaty
2. Potrafi pogrupować kwiaty według kolorów
3. Doskonali liczenie w dostępnym zakresie.
4. Rozumie znaczenie przymiotników krótki, długi
5. Potrafi dopasować długość łodyg do wielkości wazonu.
6. Rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej, precyzji ruchów i dokładności

Metoda:
1. Podająca: rozmowa, wiersz.
2. Praktyczna - aktywizująca:
• pokaz
• obserwacja
• zabawy integracyjne przy muzyce.

Formy:
indywidualna, zespołowa

Środki dydaktyczne: wiersz pt. „ Kwiatki Kasi” P. Siewiera- Kozłowska, kwiaty, wazony, karty pracy, kredki, karton, papierowe koła, utwór muzyczny, maskotka dżdżownica.


Przebieg:
1. "Taniec przyklejaniec" - zabawa ze śpiewem.

2. "Kwiatki Kasi" - zabawa dydaktyczna w oparciu o wiersz P. Siewiera- Kozłowskiej.
Nauczyciel recytuje wiersz i pokazuje kolejne kwiaty zgodnie z jego treścią:
Kasia kwiatki raz wąchała
– A psik! (Trzy wdechy nosem przed okrzykiem A psik!).
A wąchając tak śpiewała:
Tulipan, to pierwszy kwiatek.
Drugi kwiatek, to jest bratek.
Żonkil, to już trzeci kwiatek,
A stokrotka – czwarty kwiatek.
Hokus pokus! Policz sam!
Ile kwiatków razem mam?

Nauczyciel pyta dzieci:
Ile kwiatków ma Kasia?
Jaki kwiatek był pierwszy, drugi, trzeci .....?

Wybrane dziecko odwraca się tyłem, nauczyciel chowa jeden kwiatek, a dziecko odgaduje, którego kwiatka nie ma i odgaduje jego nazwę.

3. Liczymy kwiaty - rozdanie dzieciom kwiatów (każdy otrzymuje 2), nazywanie kwiatów, określanie różnic w ich wyglądzie, porównywanie długości łodyg.
Umieszczanie przez dzieci w niskim wazonie stokrotek, w wysokim - tulipanów.

4. "Tulipany i stokrotki". Wykonanie ćwiczenia w kartach pracy. Wskazanie krótkich i długich łodyg. Do krótkich dolepiamy kwiaty stokrotki, do długich nalepiamy kwiaty tulipanów. Przeliczanie ile jest poszczególnych kwiatów. Na każdym kwiatku nalep pszczołę.

5. Zabawa integracyjna "Dżdżownica mała".
Dzieci siadają w kole podając z ręki do ręki maskotkę dżdżownicy przy śpiewie piosenki pt. "Dżdżownica mała". Po skończeniu piosenki dziecko. które trzyma głowę dżdżownicy wymyśla zadanie dla grupy.

6. "Stokrotka" - praca plastyczna.
Dzieci otrzymują kredki w kolorze zielonym oraz karton papieru. Nauczyciel włącza utwór "Poranek" E. Griega. Dzieci w rytm muzyki rysują pionowe kreski na całym kartonie.
Po wysłuchaniu utworu odkładamy zieloną kredkę i rozdajemy materiał do wykonania stokrotek. Naklejanie na trawie stokrotek wykonanych techniką orgiami - małe kółka żółte, duże - białe.
Nauczyciel pokazuje dzieciom sposób składania kół.
Środek stokrotki jest żółty płatki to koła złożone na połowę w kolorze białym. Dziecko wykonuje dowolną ilość stokrotek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.