X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21460
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Światowy Dzień Pluszowego Misia - scenariusz zajęcia

Temat: Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

Cel ogólny:
- zapoznanie dzieci ze „Świętem Pluszowego Misia”
- wdrażanie dzieci do dbania o zabawki

Cele operacyjne:
- potrafi odgadnąć zagadkę słowną, której hasłem jest: „Miś”
- potrafi dokończyć zdanie
- uważnie słucha wiersza
- potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące treści wiersza
- wie, ze zabawki należy szanować
- chętnie bierze udział w zabawach ruchowych
- potrafi połączyć w pary małe i duże misie
- czerpie radość z wykonywanych zadań
- chętnie koloruje rysunek misia
- estetycznie wykonuje swoją pracę

Metody:
- czynne: zadań stawianych do wykonania
- słowne: zagadka, piosenka, wiersz, pochwała, umowa, rozmowa
- oglądowe: pokaz, przykład osobisty

Formy:
- indywidualna jednolita
- zbiorowa jednolita

Środki dydaktyczne:

Literatura:
Wiersz: Czesław Janczarski: „Naprawimy misia”
Kwiatowska, Topińska: „Pedagogika przedszkolna”
http://www.zabawydladzieci.com.pl/ja-jestem-niedzwiadek/


Przebieg zajęcia:

1. Powitanie:
- witam wszystkie wesołe dzieci
- witam wszystkie dziewczynki
- witam wszystkich chłopców
- witam wszystkie dzieci, które kochają swoje misie

2. Wprowadzenie do tematu – rozwiązanie zagadki słownej, której hasłem jest „Miś”

Dzisiaj w naszym przedszkolu jest dzień związany z pewnym zwierzątkiem. Spróbujcie odgadnąć, o jakie zwierzątko chodzi.

„Całą zimę śpi i lubi jeść miód”.

Wy macie swoje święto 1 czerwca. Jest to Dzień Dziecka, a dzisiaj 25 listopada swoje święto obchodzą wszystkie misie. Teraz każdy z Was powie swojemu Misiowi, że bardzo go kocha.

3. Zabawa: „Dokończ zdanie”
Misiu kocham Cię, bo...

4. Wysłuchanie wiersza Czesława Janczarskiego pt.: „Naprawimy Misia”

Kto misiowi urwał ucho?
No kto? - pytam.
Cicho, głucho...
Nikt się jakoś nie przyznaje.
Może jechał miś tramwajem?
Może upadł biegnąc z górki?
Może go dziobały kurki?
Może Azor go tarmosił,
Urwał ucho, nie przeprosił?
Igła, nitka, rączek para,
naprawimy szkodę zaraz.
O! Już sterczą uszka oba.
Teraz miś się nam podoba.

5. Zabawa ruchowa: „Niedźwiadek”.

Jedna łapka – pokazujemy jedną rączkę
druga łapka – pokazujemy drugą rączkę
ja jestem niedźwiadek – wskazujemy na siebie
Jedna nóżka, druga nóżka – pokazujemy jedną nogę, drugą nogę
a to jest mój zadek – klepiemy się po pośladkach
Lubię miodek – masujemy brzuszek
kocham miodek – masujemy brzuszek
podkradam go pszczółkom – machamy rączkami, pokazując jak pszczółki latają
Jedną łapką, drugą łapką, czasem wciągam rurką – rączki przykładamy do buzi na wzór rurki.

6. Rozmowa na temat treści wiersza.

a) Kto mógł urwać misiowi ucho? (mogły to zrobić dzieci, kiedy wyrywały sobie misia, chcąc się nim bawić w tym samym czasie)
b) Co zrobić, żeby uniknąć sytuacji konfliktowych? (można cierpliwie poczekać, aż ktoś przestanie się bawić tą zabawką, można zamienić się na inną zabawkę lub poprosić o nią kolegę używając słowa ”proszę”)
c) Czy Wy szanujecie swoje zabawki? (rozmowa nauczycielki z dziećmi na temat poszanowania zabawek).

7. Zabawa przy piosence: „Jadą Misie”.

8. Urodziny Pluszowego Misia – odśpiewanie 100 lat dla swoim pluszakom.

a) Piosenka „100 lat”
b) Czego można życzyć Misiom?

Kochany Misiu,
Dziś są Twoje urodziny
A więc wszyscy Ci życzymy
Wiele przygód, dużo miodu
Abyś nigdy nie czuł głodu.
Dużo szczęścia i radości
Oraz mnóstwa miłych gości.
Chociaż latka szybko lecą
Zawsze miej swoje co nieco.
Moc pomysłów i słodyczy
Tego każdy Ci dziś życzy.

9. Zabawa: „Wyjadanie miodku”
Zadanie polega na jak najszybszym zjedzeniu miodku z talerzyka tylko za pomocą języka.

10. Zabawa: „Połącz w pary”.
Nauczycielka wybiera kilkoro dzieci, które łączą w pary misie: małego z dużym.

11. Nauka rymowanki: „Czy jest duży, czy jest mały, zawsze chętny do zabawy”.

12. Zabawa ze śpiewem: „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

13. Wręczenie dzieciom obrazków do kolorowania z misiami.

14. Wspólna fotografia ze swoimi misiami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.