X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 2087
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy gazetowe wg E. J. Dalcroze'a - scenariusz zajęcia dla 4 - latków

CELE:
- wzmocnienie obręczy barkowej,
- ćwiczenie zręczności,
- koordynacja słuchowo – ruchowa,
- rozwijanie wyobraźni twórczej,
- wyrabianie pamięci: obserwacja i odwzorowywanie ruchu,
- utrwalanie pojęć związanych z orientacją w przestrzeni

FORMA:
- z całą grupą

METODA:
- praktyczne działanie dzieci.

ŚRODKI WSPOMAGAJĄCE DZIAŁANIE:
- gazety,
- muzyka na płycie

CELE OPERACYJNE: (dziecko…)
- zna schemat własnego ciała,
- sprawnie porusza się w przestrzeni (między gazetami),
- pamięta wykonywane ćwiczenia,
- jest twórcze, odwzorowuje pokazane ćwiczenia

PRZEBIEG ZAJĘCIA

1. "WIOSENNE SŁONKO" – dzieci mówią słowa wiersza i naśladują je przy pomocy gazet.

WIOSENNE SŁONKO

Świeci słoneczko złote
wieje wiosenny wiatr
i każdy ma ochotę
wędrować sobie w świat.

Świeci słoneczko jasne
pada wiosenny deszcz
rosną śliczne kwiatki
My rośniemy też.

2. "CZARY MARY" – ćwiczenia inhibicyjno – incytacyjne:
- przy muzyce dzieci noszą gazetę - "kapelusz" na głowie,
- trzymają gazetę na dłoniach "taca",
- chodzą na czworakach z gazetą na plecach: "żółw".

3. "GRAMY NA GAZECIE":
- uderzając lekko palcami jednej ręki o kartkę gazety gramy "deszcz",
- szeleszcząc, trzymając oburącz naśladują "wiatr".

4. "OJCIEC WIRGILIUSZ":
- przy słowach piosenki jedno dziecko wykonuje ruchy gazetą, pozostałe dzieci robią to co dziecko w kole. Kilka zmian.

5. "PRZEJDŹ MIĘDZY GAZETAMI":
- chodzenie – w rytm muzyki – pomiędzy gazetami, aby żadnej nie nadepnąć.

6. "SPORTOWCY" (przy muzyce):
(gazetę zgniatamy i formujemy z niej kulę)
- przekładamy kulę z ręki do ręki,
- podrzucamy i łapiemy ją oburącz,
- przekładamy nad głową z ręki do ręki,
- przekładamy kulę pod kolanem,
- przesuwamy kulę stopą po podłodze,
- wkładamy kulę pod zgięte kolano i podskakujemy,
- rzucamy kulę do kolegi w parze,
- przesuwamy kulę do kolegi w parze, siedząc w rozkroku,
- wrzucamy kule do pojemnika - ,,kto zręczniejszy”.

7. "FIGURKI":
- zabawa (taniec) przy muzyce, na przerwę w muzyce dzieci wykonują różne pozy – ćw. pomysłowości dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.