X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17623
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bombek ile? Tyle! Scenariusz zajęć w grupie dzieci 4, 5-letnich

Scenariusz zajęć w grupie dzieci 4, 5-letnich

CELE OGÓLNE:
- tworzenie zbiorów elementów na podstawie ich kształtu, koloru oraz wielkości
- porównywanie liczby elementów w zbiorach i stosowanie określeń: mniej, więcej, tyle samo
- porównywani wyglądu dwóch elementów oraz wskazywanie różnic i podobieństw występujących pomiędzy nimi

CELE OPERACYJNE:
Dziecko:
- potrafi utworzyć zbiór elementów na podstawie ich kształtu, koloru oraz wielkości
- potrafi porównać ze sobą liczbę elementów w zbiorach i prawidłowo stosować określenia: mniej, więcej, tyle samo
- potrafi porównać ze sobą dwa elementy i wskazać różnice i podobieństwa występujące między nimi

METODY:
- praktyczne – zabawy dydaktyczne, opowieść ruchowa, ćwiczenie
- podająca – opowiadanie, rozmowa
- eksponująca – ilustracje aniołów, karty pracy, szablony bombek

FORMY PRACY:
- zbiorowa – jednolita
- indywidualna – jednolita

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Opowiadanie pt. „Anioł”, duże ilustracje dwóch aniołów różniące się kilkoma szczegółami, szablony bombek w różnych kształtach, kolorach oraz wielkości, szarfy do utworzenia zbiorów, karta pracy z ilustracjami dwóch aniołków różniących się szczegółami dla każdego dziecka


PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1.Suchanie opowiadania pt. „Anioł”. Rozmowa na temat opowiadania:
- Dlaczego Kajtek chciał być taki jak anioł na choince?
- Jak myślisz, dlaczego Kajtek jednak woli pozostać Kajtkiem?
- Którą z postaci umieszczonych na choince chciałbyś być i dlaczego?
- Jakie cechy przypisywały dzieci postaciom z choinki?
2. Zabawa dydaktyczna „Ile bombek?” – tworzenie zbiorów bombek na podstawie ich kształtów, kolorów i wielkości; przeliczanie bombek; określanie, w którym zbiorze jest najmniej bombek, w którym jest najwięcej, a gdzie jest tyle samo; wskazywanie liczby porządkowej wybranych bombek
3. Opowieść ruchowa „Ubieranie choinki”
4. Zabawa dydaktyczna „Anioły” – wspólne porównywanie ilustracji dwóch aniołów, opisywanie ich wyglądu, wskazywanie różnic i podobieństw występujących między nimi
5. Ćwiczenie „Znajdź różnice” – indywidualne zaznaczanie różnic na kartach pracy przedstawiających dwa aniołki

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.