X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17622
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Spotkanie z chomikiem. Scenariusz zajęć w grupie 4 - 5- latków

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W GRUPIE 4,-5-LATKÓW

CELE OGÓLNE:
- przeliczanie przedmiotów na konkretach
- określanie miejsca położenia przedmiotu w przestrzeni

CELE OPERACYJNE:
Dziecko 4-letnie:
- potrafi przeliczyć podane elementy w zakresie pięciu
- potrafi dopasować zwierzę domowe do jego przysmaku
- potrafi w miarę prawidłowo położyć maskotkę w określonym punkcie przestrzeni, podanym przez nauczyciela

Dziecko 5-letnie:
- potraf przeliczy podane elementy w zakresie dziesięciu
- potrafi dodawać i odejmować konkretne przedmioty w zakresie dziesięciu
- potrafi dopasować zwierzę domowe do jego przysmaku
- potraf porównać liczbę elementów, stosując określenia: mniej, więcej
- potrafi położyć maskotkę w określonym punkcie przestrzeni, podanym przez nauczyciela

METODY:
- praktyczne – zabawy, ćwiczenie, praca plastyczna
- podająca – wiersz, rozmowa
- eksponująca – szablony zwierząt domowych i ich przysmaków, karty pracy

FORMY PRACY:
- zbiorowa – jednolita
- indywidualna - jednolita
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
wiersz D. Wawiłow „Marzenie”, szablony zwierząt domowych i ich przysmaków, maskotka dla każdego dziecka, karta pracy dla każdego dziecka, szablon myszy lub kotka dla każdego dziecka, rożne materiały plastyczne

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

I.

1.Zabawa ruchowa z elementem czworakowania „Chomiki na spacerze”
2.Wysłuchanie wiersza D. Wawiłow „Marzenie”; rozmowa na temat treści wiersza oraz zwierzęcia, jakim jest chomik
3.Zabawa dydaktyczna „Przysmaki zwierząt” – przeliczanie zwierząt domowych przedstawionych na szablonach; dopasowywanie przysmaków do konkretnych zwierząt; dodawanie i odejmować zwierząt i przysmaków, określanie czego jest więcej: przysmaków czy zwierząt
4.Zabawa dydaktyczna „Gdzie ten zwierzak jest?” – układanie maskotek w różnych punktach przestrzeni, zgodnie z poleceniem nauczyciela
5.Ćwiczenie „Chomik i piłka” – zaznaczanie na karcie pracy miejsca położenia chomika względem piłki (na, nad, pod, obok), zgodnie z podaną instrukcją nauczyciela, np. weź w czerwoną pętelkę chomika, który znajduje się obok piłki
6.Praca plastyczna „Ubranka dla naszych pupili” – przyozdabianie ubranka dla myszki i kotka przy użyciu bibuły i innych materiałów

II.
1.Zabawa muzyczno – ruchowa „Chomiki i jeże”
2.Zabawa orientacyjno – porządkowa „Zwierzaki”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.