X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17624
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zmartwienie Krzysia. Scenariusz zajęć w grupie dzieci 4, 5-letnich

Scenariusz zajęć w grupie dzieci 4, 5-letnich

CELE OGÓLNE:
- przeliczanie elementów w zbiorach
- porównywanie liczby elementów w zbiorach i stosowanie określeń: mniej, więcej, tyle samo
- układanie rytmów z podanych elementów

CELE OPERACYJNE:
Dziecko:
- potrafi poprawnie przeliczyć elementy w zbiorach
- potrafi porównać ze sobą liczbę elementów w zbiorach i prawidłowo stosować określenia: mniej, więcej, tyle samo
- potrafi prawidłowo ułożyć rytm z podanych elementów

METODY:
- praktyczne – zabawy słowne i dydaktyczne
- podająca – opowiadanie, rozmowa
- eksponująca – papierowe i plastykowe naczynia

FORMY PRACY:
- zbiorowa – jednolita
- indywidualna – jednolita

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Fragmenty opowiadania E. Skarżyńskiej „Babcia na hulajnodze”, papierowe i plastykowe naczynia


PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1.Słuchanie wybranych fragmentów opowiadania E. Skarżyńskiej „Babcia na hulajnodze”; rozmowa na temat opowiadania:
- Kto opiekował się Krzysiem?
- Dlaczego wszyscy nazywali Panią Marcelinę Bajkową Babcią?
- Czym zajmowała się babcia oprócz czytania i opowiadania bajek?
- Jak wyglądał ogród babci Marceliny?
- Co postanowiła zrobić Helenka?
- Jakie lekarstwo znalazła babcia na zmartwienie Krzysia?
2.„Moja babcia, mój dziadek nazywa się...” – podawanie imion członków rodziny
3.Zabawa słowna „Podaj imię” – podawanie przez dzieci dowolnych imion rozpoczynających się na głoskę podaną przez nauczyciela
4.„Wyszywanie” – zabawa ruchowa z elementem podskoku i skoku
5. Zabawa dydaktyczna „Czy teraz jest tyle samo?” – przeliczanie papierowych i plastykowych naczyń w zbiorach; stosowanie określeń: mniej, więcej, tyle samo
6.Zabawa dydaktyczna „Kubek, talerz” – układanie rytmów z papierowych naczyń i plastykowych sztućców
7.Zabawa dydaktyczna „Połóż talerz na przyjęciu dla babci” – kładzenie talerza w określonym miejscu w przestrzeni, zgodnie z instrukcją nauczyciela

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.