X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17595
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Będzie mąka, będzie chleb! Scenariusz zajęcia w grupie 3-latków

Scenariusz zajęcia w grupie 3-latków

Temat kompleksowy: Co z czego otrzymujemy.
Temat: Będzie mąka, będzie chleb!

Cele:
- Poznanie etapów otrzymywania pieczywa
- Poznanie wybranego zboża – żyta
- Zaznajomienie z wyglądem, zapachem, strukturą mąki
- Klasyfikowanie obrazków – dobieranie się w grupy
- Formowanie koła
- Przeliczanie w zakresie trzech

Forma: Zbiorowa, indywidualna

Pomoce dydaktyczne: piosenka „Młyn” ( sł. L. Krzemieniecka, muz. F. Rybicki), piosenka "Mało nas", mąka, rysunki kłosów żyta, rysunki pieczywa: chleb, kajzerki, rogalik) – małe i duże, kulki z krepiny – złote i żółte, klej

Przebieg zajęcia:

1. Wstęp

- Formowanie koła przy piosence „Mało nas”.

2. Część główna

- Dzieci siadają w kole, nauczyciel śpiewa piosenkę pt. „Młyn”. W trakcie śpiewania dzieci wspólnie z nauczycielem ilustrują rękoma treść piosenki (liczą na palcach przejeżdżające wozy i naśladują kręcące się żarna).

- Rozmowa na temat treści piosenki (Dokąd jechały wozy? Kto pracuje we młynie? Co robi się we młynie?).

- Nauczyciel przyczepia do tablicy rysunek kłosu żyta. Dzieci oglądają rysunek, wspólnie z nauczycielem nazywają to zboże, odnajdują na rysunku ziarna żyta z których robi się mąkę.

- Nauczyciel podchodzi kolejno do każdego dziecka z pojemnikiem do którego wsypana jest mąka. Dzieci oglądają, wąchają i dotykają mąkę. Później dzielą się spostrzeżeniami na temat jej wyglądu, koloru, zapachu.

- Nauczyciel przyczepia do tablicy rysunki przedstawiające różne rodzaje pieczywa: chleb, kajzerki i rogalik – to co można upiec z mąki. Dzieci przy pomocy nauczyciela nazywają poszczególne rysunki.

- Zabawa ruchowa. Każde dziecko otrzymuje rysunek przedstawiający chleb lub kajzerki lub rogalik (te same rysunki - tylko większe - wiszą na tablicy). Dzieci przy pomocy nauczyciela próbują podzielić się na 3 grupy. Osobno stoją „rogaliki”, „kajzerki” i „chleby”. Nauczyciel przywołuje do siebie poszczególne grupy.

3. Zakończenie

- Dzieci siadają do stolików. Każdy dostaje kartkę z narysowanym kłosem żyta. Na stolikach przygotowane są kulki z krepiny: żółte i złote (kolory żyta) oraz klej. Dzieci naklejają kulki imitujące ziarna żyta.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.