X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17594
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wesołe zabawy z kotem. Scenariusz zajęcia w grupie 3-latków

Scenariusz zajęcia w grupie 3-latków

Temat kompleksowy: Koty

Temat zajęcia: Wesołe zabawy z kotem

Cele:
- Poznanie wyglądu kota
- Rozróżnianie figur geometrycznych – koła
- Ilustrowanie ruchem treści piosenki
- Uwrażliwianie zmysłu słuchu i wzroku
- Stymulacja rozwoju mowy poprzez ćwiczenie usprawniające narządy artykulacyjne
- Kształtowanie logicznego myślenia
- Rozwijanie dużej i małej motoryki

Metody: eksponująca, podająca, praktyczna

Formy: zbiorowa, indywidualna

Pomoce dydaktyczne: piosenka „Uparty kotek” (sł. J. Porazińska, muz. M.Kaczurbina),„Taniec kotów”- muz. B. Mazurek, piosenka „Wszyscy są”, kotek - maskotka, zdjęcia zwierząt domowych, zdjęcia i rysunki kotów (w tym
wymagający dorysowania brakujących części ciała kota: uszu, pyszczka, wąsów i ogona), kolorowe koła różnej wielkości, klej, kredki

Przebieg zajęcia:

1. Wstęp

- Powitanie piosenką „Wszyscy są”.
- Wysłuchanie utworu „Taniec kotów”- zapowiedź tematyki zajęć.

2. Część główna

- Zagadka: Tak cichutko chodzi, że go nikt nie słyszy - i dlatego bardzo boją go się myszy (kot).

- Oglądanie zdjęć i rysunków kotów wiszących na tablicy.

- Rozpoznanie zdjęcia kota wśród zdjęć innych zwierząt domowych - przez wybrane dziecko.

- Wspólne śpiewanie z nauczycielem piosenki „Uparty kotek”.

- Zabawa przy piosence:
I zwrotka,
takty 1-4 – dzieci chodzą na czworakach po sali
takty 5-8 – podnoszą się i mówią miau, miau, miau
II zwrotka,
takty 1-4 – siadają w gromadce
takty 5-8 – mówią: miau, miau, miau
III zwrotka,
– wracają do nauczyciela i siadają.

- Zabawa matematyczna: Kotek ma... – dzieci liczą części ciała kota maskotki.

- Obrazek z kół. Dzieci oglądają rysunek z brakującymi częściami ciała kota. Zastanawiają się czego brakuje. Wybrane dzieci z pomocą nauczyciela dorysowują brakujące elementy.

- Zabawa ruchowa: Kot jest – kota nie ma (wg K. Wlaźnik). Dzieci są myszkami. Na hasło: Kota nie ma! – cichutko biegają po całej sali. Na hasło: Kot jest! – myszki chowają się (dzieci przysiadają, obejmują rękami kolana, a głowy opuszczają nisko).

3.Zakończenie

- Obrazek z kół. Dzieci siadają do stolików. Każdy dostaje kartkę. Na stolikach przygotowane są kolorowe koła różnej wielkości oraz klej. Dzieci wykonują kotka z gotowych elementów według wzoru. Dorysowują brakujące elementy i nadają imię swojemu kotkowi.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.