X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16472
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Matematyczne wyzwania - scenariusz zajęć

SCENARIUSZ

DANUTA RÓŻAŃSKA GRUPA II – 4-LATKI

TEMAT: Matematyczne wyzwania.

CELE:
dziecko potrafi:
- posługiwać się określeniami dotyczącymi przestrzeni: na, nad, między, obok,
przed, w,
- rozpoznaje, nazywa i odwzorowuje figury geometryczne: trójkąt, kwadrat,
prostokąt, koło,
- klasyfikuje przedmioty wg jednej cechy,
- poprawnie posługuje się pojęciami duży – mały,
- zna i nazywa cyfry 1-9,
- porównać liczebność zbioru: mniej, więcej, tyle samo,
- posługiwać się liczebnikami głównymi,
- dokończyć układanie rytmu,
- prawidłowo reagować na polecenia nauczyciela.

METODA:
zadaniowa.

FORMA:
praca z całą grupą, indywidualna.

POMOCE:
figury geometryczne, worek, sznurki, cyfry, obręcze małe i duże, guziki, kolorowe emblematy, wiersz, magnetofon.

PRZEBIEG:
1. Ćwiczenia z zakresu kinezjologii edukacyjnej.
2. Zapowiedź tematu.
3. „Zaczarowany worek” – dziecko wyciąga figurę z worka, nazywa ją i próbuje odwzorować przy pomocy sznurka.
4. Układanie pajacyka z figur do podanego wiesza:
Dzieci wyszukują koperty ze swoim imieniem.

Przedszkolaczek Jacek, to majster nie lada
popatrzcie jak sprawnie pajacyka układa.
Duży kapelusz trójkątny,
jedno koło to jest głowa,
a z kwadratu brzuszek.
Trzeba jeszcze zrobić z prostokątów dużych
nogi, żeby pajacyk się nie oburzył.
Prostokąty małe to są jego rączki
i już jest gotowy, żeby z nami liczyć.

Przeliczanie figur.

5. Zabawa ruchowa – dzieci poruszają się w rytm muzyki, na sygnał odnajdują obręcz w kolorze swojego emblematu, przeliczają ilość dzieci w kole, dobierają odpowiednią cyfrę, wybierają kopertę z obręczy z podaną cyfrą, wyjmują zawartość koperty, określają liczebność zbioru: mniej, więcej, tyle samo.

6. Grupowanie guzików wg podanej cechy: wielkości, liczby dziurek.

7. Dokończ rytm.

8. Posługiwanie się pojęciami określającymi położenie przedmiotu –
- karty pracy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.