X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 12142
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pobaw się ze mną mamo i tato - zajęcia wg metody W. Sherborne

SCENARIUSZ
zajęcia popołudniowego zorganizowanego dla dzieci i rodziców z grupy KOTY wg metody W. Sherborne

Temat: Pobaw się ze mną mamo i tato
Prowadzące: Edyta Florczyk,
Grupa: 3,4 latki
Data: 18 listopada 2009r.
Cel ogólny:
· Rozwijanie zdolności nawiązywania kontaktu poprzez ruch i zabawę;
· Wykonywanie ćwiczeń kształtujących świadomość schematu ciała, przestrzeni, rozwijanie relacji partnerskiej (razem)
Cele operacyjne, Dziecko:
· nawiązuje więź z rodzicami i przedszkolem;
· słucha muzyki relaksacyjnej;
· rozwija poczucie bezpieczeństwa i akceptacji swojego ciała;
· odczuwa radość z podejmowanego wysiłku i współpracy;
· rozpoznaje i wczuwa się w różne stany emocjonalne;
· uczestniczy w zabawach ruchowych z rekwizytami;
Formy: zajęcia z całą grupą, indywidualna, zadań stawianych do wykonania;
Pomoce: muzyka relaksacyjna, chusta animacyjna, koce;
Materiały: drobne zabawki (pluszowe, misie piłki)

Przebieg:

1. Przywitanie rodziców i dzieci – Wszyscy są.
2. Iskierka - cała grupa siedzi w kole, na przemian rodzic- dziecko trzymając się za ręce; prowadzący puszcza dwie iskierki (dwa uściśnięcia dłoni partnera), iskierka powraca do prowadzącego.
3. Iskierka – meksykańska fala. Dzieci i rodzice siedzą naprzemiennie, prowadzący puszcza iskierkę. Uczestnicy ściskają dłoń partnera i jednocześnie unoszą jego dłoń.
4. Powitanie paluszkami - wszyscy siedzą w kole pochylając się, witają się ze sobą paluszkami rąk i całymi dłońmi.
5. Powitanie stopami - grupa siedząca w kole wita się ze sobą paluszkami stóp.
6. Ruchoma podłoga 1 - dorośli leżą blisko siebie na podłodze (na brzuchu). Dzieci przeczołgują się po dolnej części pleców, po pośladkach i po udach leżących (bez pomagania sobie kolanami).
7. Ruchoma podłoga 2 - dorośli leżą blisko siebie na podłodze (na brzuchu); dziecko leży na brzuchu na powierzchni utworzonej z pleców leżących dorosłych; na sygnał osoby leżące przetaczają się powoli przez to samo ramie (dziecko przesuwa się po nich jak po taśmie).
8. Czołganie się - dorośli i dzieci leżą na brzuchu na podłodze, czołgają się po podłodze po różnych przeszkodach (zwinięte koce, karimaty).
9. Czworakowanie- dzieci wykonują koci grzbiet i poruszają się na czworakach (naśladują ruchy i głosy zwierząt). Na sygnał dzieci wracają do swoich rodziców.
10. Wagoniki – powitanie; dorośli i dzieci siedzą na podłodze (każdy osobno), na sygnał „jeżdżą” po podłodze odpychając się nogami i rękami, witają się z osobami które spotkają.
11. Wagoniki 2 – kierowca; dorośli i dzieci siedzą na podłodze, naśladują trzymanie kierownicy. Na sygnał wszyscy poruszają się po podłodze, pomagając sobie tylko nogami (wydają dźwięki typowe dla ruchu ulicznego) witają mijanych kierowców.
12. Wagoniki 3 - małe wagony; dorośli z dziećmi siedzą na podłodze tworząc foteliki i wagony. Poruszają się po podłodze w różnych kierunkach.
13. Wagoniki 4 – pociąg; dorośli i dzieci siedzą na podłodze tworząc foteliki i wagoniki; pary łączą się w czwórki (pociąg); poruszają się do przodu oraz tyłu trzymając dłonie na ramionach, wykolejając się przewracając na bok.
14. Kto kogo – dorosły stoi obok dziecka opierając się biodrem o jego biodro. Partnerzy nie odrywając stóp od podłogi mocują się ze sobą.
15. Gwiazda - dzieci leżą w kręgu na podłodze na brzuchu, trzymając się za ręce. Dorośli klęcząc obok dzieci próbują ich rozłączyć ciągnąc za stopy.
16. Kołderka – dzieci kładą się na podłodze, przykrywają się kocem oprócz głowy. Z zamkniętymi oczami relaksują się.
17. Kołderka 2 - dorośli siedzą z dziećmi „w fotelikach” wszyscy przykrywają nogi kocem, na polecenie dorośli unoszą koc do góry a dzieci zmieniają się pod kocem miejscami.
18. Na karuzeli – dorośli stoją dookoła chusty, dzieci siedzą w jej środku, dorośli poruszają się w jedna stronę kręcąc chustą coraz szybciej.
19. Karuzela się kręci - wszyscy stojąc w kręgu trzymają za uchwyt rozłożoną chustę do piosenki Karuzela uczestnicy przesuwają chustę w prawo coraz szybciej, później następuje zmiana kierunku.
20. Masażyk. List do babci.
Kochana babciu. Piszę ci ze mamy w domu kotka. Kropka. Kotek chodzi, kotek skacze, kotek drapie, kotek chrapie. Składamy list, naklejamy znaczek i zanosimy na pocztę.
21. Pożegnanie rodziców i dzieci. Na pożegnanie wszyscy razem

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.