X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 11271
Przesłano:

"Mój dom" - konspekt zajęć zintegrowanych kl.I

Cele operacyjne:
Uczeń:
-wypowiada się na temat ilustracji,
-zna wieloznaczność pojęcia "dom",
-dokonuje analizy i syntezy wyrazów z literą d,D,
-pisze litery d,D i sylaby z nimi,
-układa wyrazy z alfabetu ruchomego,
-rozpoznaje i nazywa 4 podstawowe figury geometryczne,
-odtwarza rytm,
-przelicza i dodaje w zakresie 5,
-zgodnie współpracuje w grupie.
Metody pracy:
-pogadanka,
-opowiadanie,
-wyjaśnianie,
-rozwiązywanie zadań,
-analiza tekstu,
-drama.
Środki dydaktyczne:kartoniki z cyframi i literami, figury geometryczne,litery magnetyczne, ilustracje z różnymi typami budowli, płyta CD, pomoce do samooceny: "tarcza strzelnicza", "buźki", karty pracy i podręcznik "Wesoła szkoła i przyjaciele".


Przebieg zajęć:
I.Część wstępna:
-piosenka na powitanie "Witam was",
-zab.integrująca grupę:imię z miną lub gestem,
-czynności organizacyjne:spr.obecności itd.

II.Część główna:
1.Skojarzenie dz. z wyrazem "dom".
2.Rozwiązywanie zagadek czytanych przez N. (chata, lepianka, dom, namiot).
3.Swobodne wypowiedzi nt domu i sytuacji przedstawionych na ilustracji.
4.Analiza i synteza wyrazów z d, D (dom, Darek).
5. Pokaz małej i wielkiej litery d, D. Wyszukiwanie liter w tekście podręcznika.
6. Układanie z alfabetu ruchomego modelu wyrazów podstawowych.
7. Czytanie sylab z literą d, D.
8. Zab.muzyczno-ruchowe "Schody"-reagowanie ruchem na zmiany tempa w akompaniamencie muzycznym.
9. Nauka pisania litery d, D (w powietrzu, na ławce, na plecach, na tacy z kaszką manną).
10. Śpiew poznanych piosenek, zagadki muzyczne "Jaka to piosenka?".
11.Liczenie ukrytych figur geometrycznych w obrazkach, układanie w grupach budowli z dużych kolorowych figur geometrycznych (segregowanie wg różnych kryteriów, przeliczanie, wybór najpiękniejszej budowli).
12.Zabawa ruchowe "Tak-Nie", "Jaka to litera"-pantomima.
13.Układanie działań matematycznych do zadań tekstowych.
14.Zabawy rytmiczne na sylabach:da, do, de, dy .

III.Cześć końcowa:
-ocena atrakcyjności zajęć przez U. ("tarcza strzelnicza")
-samoocena pracy ucznia ("buźki")
-zadanie pracy domowej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.