»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 9577
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Sprawozdanie z pracy zespołu przedszkolno-szkolnego

Rada podsumowująca

Sprawozdanie z pracy Zespołu przedszkolno – szkolnego w Zespole Szkól w Rąbinie
za I semestr 2009/2010

Skład Zespołu:
Danuta Głodna – lider - odział 5,6 latków - 0”A”
Małgorzata Malinowska – oddział 5,6 latków – 0”B”
Olga Zatoń – oddział 3,4 latków
Elżbieta Metryka – wychowawca klasy I
Główne zagadnienia w pracy zespołu to:
I Podnoszenie jakości nauczania i wychowania.
Zadania w tym zagadnieniu to:
1. Badania wyników nauczania oraz diagnozowanie umiejętności uczniów i wychowanków.
2. Analiza i interpretacja nowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego i w klasie I S.P.
3. Wspomaganie rozwoju dzieci 5,6 letnich
II. Bezpieczne przedszkole i szkoła
Zadania.
1, Bezpiecznie w drodze do przedszkola do szkoły
2. Bezpiecznie na wycieczce
3. Bezpiecznie podczas zabaw i zajęć
Tematyka poruszana na bieżąco przez wszystkich nauczycieli podczas pogadanek, przed wyjściem, wyjazdem. Odbyło się również spotkanie z policjantem.
III. Podejmowanie działań na rzecz podwyższania jakości pracy Zespołu
Zadania:
1. Dbanie o bogatą ofertę imprez szkolnych i przedszkolnych
2. Umożliwianie dzieciom rozwijanie uzdolnień i zainteresowań
3. Dbanie o wysoką jakość kontaktów z rodzicami
4. Dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem
5. Promocja przedszkola w środowisku
6. Pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych na rzecz przedszkola
7. Współpraca z biblioteką

Odbyło się pięć spotkań Zespołu.
08.09.2009r. – przekazanie Pani E. Metryce dokumentacji ( karty obserwacji, wyniki przesiewowych badań logopedycznych i badania słuchu wykonanych przez Panią A. Węglarz z P.P.P., informacji o dzieciach które objęte były w klasie 0 pracą wyrównawczą ).
25.09.2009r. – tematem spotkania było przedstawienie planu pracy Zespołu przez lidera
- dokonano analizy i interpretacji nowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego i klasy pierwszej
- omówiony został sposób planowania dnia pracy z dziećmi w przedszkolu
- zapis w dzienniku
- temat bezpieczeństwa w drodze do przedszkola szkoły na zajęcia, podczas wycieczek i spacerów
- przygotowanie dzieci do występu artystycznego z okazji otwarcia Przedszkola i Szkoły Podstawowej
09.10.2009r. – tematem spotkania było omówienie postępów dzieci w nauce, oraz dyskusja na temat: Jak działania przedszkolne wpływają na radzenie sobie w szkole?
20.11.2009R. tematem spotkania była organizacja
- Pasowania na przedszkolaka (klasy 0 A i B przygotowują upominki dla maluchów)
- Mikołajek
- Spotkania wigilijnego
oraz wymiana doświadczeń, spostrzeżeń, dzielenie się wiedzą
12.01.2010r. – tematem spotkania było omówienie organizacji „ kiermaszu ciast” w celu pozyskania dodatkowych środków ( przygotowanie ogłoszeń, miejsc sprzedaży, zaangażowanych rodziców, liczba ciast ). Kiermasz odbył sie14.01.2010r.
Zebrano - grupa 0A – 100.00 PLN
- grupa 0B – 116,00 PLN
- grupa 3,4 latków – 99,00 PLN
Razem: 315,00 PLN
Pieniądze przeznaczone będą na zakup materiałów biurowych, na potrzeby grupy, na pomoce dydaktyczne ( puzzle, gry, układanki ) oraz na antyramy do galerii ABSOLWENCI PRZEDSZKOLA.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.