X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 9444
Przesłano:

Razem się bawimy. Scenariusz zajęć przeprowadzonych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w zespole rewalidacyjno - wychowawczym

Czas trwania: 45 min

Forma: zajęcia grupowe, indywidualne.

Metody: metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

Cel ogólny:
- kształtowanie świadomości własnego ciała,
- rozwijanie sprawności ruchowej,

Cele szczegółowe:
- doświadcza własnego ciała,
- współdziała w grupie,

Przebieg zajęć:

1.Powitanie – dzieci , rodzice siadają w kręgu, witają się różnymi częściami ciała
( ręce, plecy, głowy, nogi ).
2.Ćwiczenia kształtujące świadomość schematu ciała:
- uderzanie stopami o podłogę,
- stukanie kolanami o siebie,
- poklepywanie brzucha,
- poruszanie się po podłodze w siadzie,
3.Ćwiczenia kształtujące świadomość przestrzeni:
- przeciąganie w parach,
- wiatraczek ( na leżąco) lub bączek na siedząco),
- turlanie się,
- wagoniki – pociąg,
- mosty- jedna , dwie osoby leżą inni przechodzą nad nim,
4.Ćwiczenia relacji „ z”:
- kołysanie, ciąganie na kocu,
- zawijanie w koc,
- huśtawka,
5. Ćwiczenia relaksacyjne:
- masaż do wiersza „Tu płynie rzeczka”:

TU PŁYNIE RZECZKA
Tu płynie rzeczka,
tędy przeszła pani na szpileczkach,
tu stąpały słonie
i biegały konie,
wtem przemknęła szczypaweczka,
zaświeciły dwa słoneczka,
spadł drobniutki deszczyk.
Czy przeszedł cię dreszczyk?
6.Ćwiczenia relacji „przeciwko”- zrezygnowanie z tego typu ćwiczeń.
7.Ćwiczenia oparte na relacji „razem”:
- zabawy z chustą: falowanie chusta nad głowami dzieci i rodziców, zawijanie w chustę, nakrywanie chustą i odkrywanie,
8.Pożegnanie – leżenie na kocach i słuchanie muzyki relaksacyjnej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.