X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 9324
Przesłano:

Wiatraki na jesienną nudę. Scenariusz zajęć świetlicowych

Małgorzata Rudnicka Łowicz, 30.11.2009 r.

Scenariusz zajęć świetlicowych

Temat: Wiatraki na jesienną nudę.

Czas trwania: 45 min.

I. CELE LEKCJI:

CELE OGÓLNE:
- poznanie techniki tworzenia i dekorowania papierowych wiatraków.

CELE SZCZEGÓŁOWE OPERACYJNE (UCZEŃ):

- poznaje nową zagadkę,
- umie współdziałać w zespole
- potrafi wyrażać swoje emocje w twórczości plastycznej
- potrafi łączyć ze sobą odpowiednie barwy,
- cierpliwie i starannie wykonuje swoją pracę
- wykazuje zainteresowanie podczas zajęć
- potrafi wspólnie spędzić wolny czas w przyjemnej i koleżeńskiej atmosferze,
- umie zadbać o ład i porządek swojego miejsca pracy.

II. METODY PRACY:

- rozmowa nauczająca (pogadanka wstępna)
- pokaz
- działalności praktycznej

III. FORMA ORGANIZACYJNA PRACY:

- praca indywidualna
- praca zespołowa

IV. ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

- arkusz białego papieru, ołówek, linijka, nożyczki, kredki, różnobarwna bibuła, papier kolorowy, pinezki, patyczki.

V. TOK LEKCJI

1. Powitanie dzieci.
2. Czynności organizacyjne: sprawdzenie listy obecności.
3. Zapisanie tematu lekcji: Wiatraki na jesienną nudę.
4. Nauczyciel zadaje dzieciom zagadkę:
Wieje, cichnie, znów się zrywa.
Jest na polach, w lesie bywa.
Dmucha w żagle, drzewa kładzie,
Liście zrywa w listopadzie.
(odpowiedź: wiatr)

5. Rozmowa dzieci z nauczycielem na temat wiatru: Co to jest wiatr? Czy powietrze możemy zobaczyć? Gdzie się znajduje?

6. Pokazanie różnych technik wykonywania wiatraków, które są napędzane ruchem powietrza, czyli wiatrem (nauczyciel).

7. Praca twórcza:
a. zajęcie miejsc przy stolikach,
b. podanie tematu pracy,
c. podanie kolejności wykonywanych czynności, omówienie techniki tworzenia (ZAŁĄCZNIK NR 1),
d. rozdanie materiałów – papier biały i kolorowy, nożyczki, kredki, różnobarwna bibuła,
e. praca dzieci,
f. prezentacja i omówienie prac,
g. sprzątanie stanowisk pracy,
h. umieszczenie wykonanych wiatraków na wystawie.

8. Zakończenie lekcji. Podziękowanie uczniom za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.