X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 9266
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bawimy się w projektantów. Scenariusz zajęcia dla dzieci 3-letnich

Hasło programowe:
Rozwijanie zainteresowań plastyczno – konstrukcyjnych : wyrażanie własnych obserwacji w formie plastycznej.

Temat: Bawimy się w projektantów.

Cele:
ogólne: rozwijanie sprawności manualnych i inwencji twórczej.
operacyjne:
Dziecko: ozdabia ograniczoną powierzchnię.

Metody: pokaz, rozmowa,cwiczenia plastyczne.

Środki dydaktyczne: katalogi mody, pocięte na części obrazki różnych części garderoby,białe płótno w kształcie bluzki lub sukienki przypięte do tekturki spinaczami, grube mazaki, obręcze, duże i małe kartoniki z obrazkami różnych części garderoby.

Przebieg.

1.Oglądanie zdjęć w katalogach mody; nazywanie poszczególnych części garderoby; zwrócenie uwagi na różnorodność kolorysryczną i zdobniczą. Wypowiedzi dzieci na temat strojów, jakie najchętniej lubią nosić; próby uzasadnienia swoich wypowiedzi.
2.Zabawa rozwijająca analizę i syntezę wzrokową Co to za ubranie?
Dzieci układają pocięte na części obrazki różnych części garderoby.
3.Wykonanie pracy plastycznej.
Pokaz sposobu rysowania wzorów na materiale kolorowymi grubymi mazakami.
Nazywanie rysowanych przez nauczyciela wzorów, np.: kropki, paski, kratka, kółka, zygzaki, fale, kreski; rysowanie ich w powietrzu.
Samodzielne działania dzieci – rysowanie mazakami wzorów na kawałkach białego płótna w kształcie bluzki lub sukienki. Aby materiał się nie przesuwał, należy przypiąć go z czterech stron spinaczami do tekturki w rozmiarze nieco większym od rozmiaru ubranka.
Oglądanie powstałych prac; wypowiedzi dzieci na temat elementów zdobniczych oraz ich kolorystyki.
4.Zabawa ruchowa rozwijająca spostrzegawczośc Wkładamy ubrania do właściwej szafy.
Nauczyciel rozkłada na dywanie kilka obręczy. Umieszcza w nich duże kartoniki z obrazkami różnych części garderoby, np. Spodni, sukienki, spódniczki, bluzki, koszuli. Kartoniki z takimi samymi obrazkami, tylko mniejszych rozmiarów, otrzymują dzieci, które poruszają się pomiędzy obręczami(szafami) w rytmie wystukiwanym na tamburynie. Podczas przerwy w grze dzieci siadają przy tej obręczy, w której znajduje się kartonik z takim samym ubraniem jak na obrazku. Co pewien czas dzieci zmieniają się kartonikami z obrazkami.
5. Zorganizowanie pokazu mody. Dzieci przebierają się w przygotowane wcześniej przez nauczycielkę stroje i prezentują je.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.