X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 7951
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Historyka obrazkowa "Dynia"

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Prowadząca: Agnieszka Biernacka i Teresa Rychlica
Data: 18 listopad 2009 rok
Grupa: 6- latki

Temat: Historyjka obrazkowa „Dynia”

Cele ogólne:

- zapoznanie dzieci z historyjką obrazkowa;
- doskonalenie myślenia przyczynowo – skutkowego podczas opowiadania historyjki ;
- rozwijanie umiejętności poprawnego budowania zdań;
- rozwijanie percepcji wzrokowej;
- rozwijanie wszechstronnej stymulacji dzieci poprzez połączenie wrażeń słuchowych i dotykowych;
- utrwalenie wyglądu sylab;
- utrwalenie nazw figur geometrycznych;
- doskonalenie płynności ruchów podczas tańca;
- ćwiczenia narządów artykulacyjnych
- doskonalenie sprawności manualnej rąk

Cele operacyjne – dziecko:

- zna historyjkę obrazkową;
- myśli uwzględniając przyczynę i skutek;
- poprawnie buduje zdania;
- wykonuje ćwiczenia łączące wrażenia słuchowe, dotykowe i wzrokowe;
- zna sylaby;
- zna figury geometryczne
- doskonali płynność ruchów
- ćwiczy narządy mowy
- doskonali sprawność manualną rąk

Metody pracy:
- czynne: zadania stawiane dzieciom do wykonania;
- słowne: wypowiedzi dzieci;
- oglądowe: pokaz, obserwacja

Formy pracy: zbiorowa, grupowa, indywidualna

Środki dydaktyczne: ilustracje historyjki obrazkowej, podpisy do ilustracji, sylaby, szarfy

Przebieg zajęć:
1. Powitanie przez dzieci:
- piosenką „ Wszyscy są”
- wierszem „ Kółko male”
2.Historyjka obrazkowa „ Dynia”
- opowiadanie ilustracji:
- Co się dzieje na pierwszej ilustracji?
- Jaki może być tytuł tej ilustracji?
- Co może zdarzyć się dalej?
Co się dzieje na drugiej ilustracji?
- Jaki może być tytuł tej ilustracji?
- Co się zdarzyło dalej?
Co się dzieje trzeciej ilustracji?
- Jaki może być tytuł tej ilustracji?
- Co się zdarzyło dalej?
Co się dzieje na czwartej ilustracji?
- Jaki może być tytuł tej ilustracji?
- Co się zdarzyło dalej?
3. Przyporządkowanie podpisów do ilustracji
4.Zabawa ruchowa „ Sylaby”
5. Określanie figur geometrycznych
6.Zabawa dydaktyczna „ Pomieszane figury”
Dzieci zmieniają miejsca gdy usłyszą swoją figurę geometryczną.
7.Ćwiczenia narządów artykulacyjnych „ Języczek wędrowniczek”
8. Zabawa taneczna z piosenką „ Jesienna poleczka”
Spotkaly się listeczki
Pod drzewem na polanie
Podaly sobie rączki na mile powitanie

Wtem psotny wietrzyk powial
I wszystkie z nim listeczki
Wirują już wesolo
w rytm jesiennej poleczki

Ref: Hopsa hej
Tralala
Wiatr jesienną polkę gra

9.Praca przy stoliku- trójstopniowe karty pracy
- układanie ilustracji z pociętych elementów;
- układanie historyjki obrazkowej;
- układanie historyjki obrazkowej i przyporządkowanie podpisów

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.