X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 7816
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz przedszkolnej spartakiady sportowej

Konspekt zabaw ruchowych

Temat: „Przedszkolna spartakiada sportowa”.

Cele:
1.zapoznanie dzieci z poszczególnymi konkurencjami oraz z punktacją
2.rozwijanie prawidłowej sylwetki dziecka
3.wdrażanie do dokładnego wykonywania poleceń nauczyciela
4.wdrażanie do dyscypliny podczas ćwiczeń

Miejsce: ogród przedszkolny lub sala gimnastyczna

Przebieg:
defilada drużyn przy muzyce,
wzajemne przywitanie się dzieci okrzykiem „hip, hip – hura!”
objaśnienie punktacji, rozpoczęcie spartakiady

Konkurencje:

1.„Strażnicy”
pomoce: szarfy, opaski na oczy, liny lub skakanki
ustawienie : w rzędzie
przebieg: dzieci idą po linii jak najciszej, naucz. „strażnik” z zasłoniętymi oczami stoi na końcu liny i szarfą dotyka dziecko, które usłyszy. Wygrywa drużyna, której naucz. Dotknęła jak najmniej dzieci.

2.„Poznaj ogród”
pomoce: tamburyn
ustawienie: w rozsypce
przebieg: dzieci biegają po ogrodzie w rytm tamburyna, a na dźwięk talerzy tworzą koło wokół nauczycielki. Wygrywa drużyna, która najszybciej zawiązała koło.

3.„Siłacze”
pomoce: lina z zaznaczonym środkiem, kreda, ławeczki
ustawienie: dzieci siedzą na ławeczkach
przebieg: nauczyciel wybiera 5-cio osobowe gr., które będą przeciągać linę. Wygrywa drużyna,która przeciągnie linę za wyznaczony teren

4.„Raki”
Pomoce: liny lub skakanki do oznakowania terenu, gwizdek
ustawienie: w szeregu
przebieg: na sygnał gwizdka dzieci czworakują tyłem do linii mety. Wygrywa drużyna, której dziecko pierwsze przekroczy linię mety.

5.„Balony”
Pomoce: Balony
ustawienie: dzieci siedzą na ławeczkach
przebieg: wybrane dzieci droga losowania dmuchają balony. Wygrywa drużyna, która pierwsza w określonym czasie nadmucha balony

6.„Dwa ognie”
Pomoce: piłka , liny lub skakanki do wyznaczenia terenu
ustawienie: w rozsypce
Przebieg: nauczycielki "zbijają" na wyznaczonym terenie, w określonym klepsydrą czasie. Wygrywa drużyna, która ma najmniej zbitych dzieci.

7.„Budowla”
pomoce: klocki, plansze z modelem budowli, stojaki
ustawienie: dzieci siedzą na ławeczkach
przebieg: nauczyciel wybiera po 3 dzieci z drużyny, które mają w określonym czasie zbudować budowlę z planszy

8.„Nitka”
ustaw.: w szeregu
przebieg: na sygnał gwizdka ostatnie dziecko w szeregu zaplata nitkę. Wygrywa drużyna, która pierwsza zaplotła nitkę.

9.„Skoki w workach”
Pomoce: worki, liny do określenia terenu, gwizdek
ustawienie: w rzędzie
przebieg: dzieci skaczą w workach pokonują określoną odległość. Wygrywa ta drużyna, która to zrobi najszybciej.

10.„Marsz z woreczkami”
pomoce: woreczki , magnetofon
ustawienie: w rozsypce
przebieg: dzieci maszerują z woreczkami na głowie takt muzyki. Wygrywa drużyna, której dzieci dłużej utrzymały woreczki na głowie

11.„Skoki”
Pomoce: linki lub skakanki do wyznaczenia terenu
ustawienie: w rzędzie
przebieg: dzieci pokonują wyznaczoną odległość jak najmniejszą ilością skoków. Wygrywa drużyna,której się to uda.

12.„Sadzenie ziemniaków”
Pomoce: woreczki i skakanki
ustawienie: w szeregu
przebieg: na sygnał „START” dz. biegną i kładą woreczek na wyznaczonej linii. Wygrywa drużyna, której się to udało szybciej i dokładniej
.
Podliczenie punktacji. Ogłoszenie wyników .
Rozdanie dyplomów i upominków. Wspólna zabawa.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.