X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 7779
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Figury - scenariusz zajęcia przeprowadznego w grupie dzieci 4 - letnich

Cele ogólne:
• Utrwalenie wyglądu figur geometrycznych
• Utrwalenie nazw figur geometrycznych ( koło , kwadrat , trójkąt , prostokąt)
• Doskonalenie umiejętności segregowania figur pod względu na kształtu.
• Kształcenie spostrzegawczości.

Cele szczegółowe:

Dziecko:
• Wskazuje i nazywa figury geometryczne.
• Segreguje figury ze względu na kształt.
• Wykonuje sylwetkę pajaca z figur geometrycznych
I p – koloruje figury wg. podanego kodu
II p – układa i nakleja figury na podanym wzorze
III p – samodzielnie układa pajaca wg. wzoru

Metody:
- słowna – rozmowa
- oglądowa- obserwacja , pokaz
- czynna- zadań do wykonania

Formy:
- praca z całą grupą
- praca w zespołach
- praca indywidualna

Pomoce:
Duże figury geometryczne, zawieszki dla dzieci, figury do segregowania, karty pracy, figury do ułożenia pajaca , kredki , kostka z naklejonymi figurami

Przebieg:

1.Przywitanie piosenką „Powitanka”.

2. Obserwacja i omówienie wyglądu figur.
Przypomnienie nazw figur poprzez rymowanki:
Koło – dookoła, dookoła wszyscy lubią ładne koła
Kwadrat- kwadrat ma równe kąty i boki tak samo długi jest i szeroki
Trójkąt – trzy kreski , trzy kąty rysuję trójkąty
Prostokąt – po dwa boki długie i krótkie narysuję za minutkę

3. Podział dzieci na grupy poprzez rozdanie zawieszek z figurami

4. Zabawa ruchowa „Pociąg”- dzieci formują pociąg za nauczycielem , na określonych stacjach wysiadają dzieci z odpowiednimi znaczkami.
5. „Magiczna kostka” – duża kostka z oznaczonymi figurami. Dzieci , które mają wylosowaną figurę zamieniają się miejscami.
6. Zabawa ruchowa „Dotknij” – na podłodze porozkładane są figury. Dzieci tańczą pomiędzy nimi, na przerwę w muzyce mają dotknąć określonej figury.
7. Segregowanie figur – każda z grup wybiera „swoje” figury odpowiadające zawieszkom .
8 . Omówienie wyglądu pajaca – z jakich figur się składa
9. Praca indywidualna:

I p. – koloruje pajaca wg. kodu

II p. – Dopasowuje i nakleja figury na rysunek pajaca

III p. – samodzielnie układa pajaca z figur wg. wzoru

10. Podsumowanie i wystaw prac

11. Zakończenie przy piosence „Dyrdy – myrdy”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.