X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 7248
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Afrykańskie rytmy - scenariusz zajęć otwartych dla dzieci i rodziców

TEMAT: AFRYKAŃSKIE RYTMY- piosenki i zabawy dla dzieci i rodziców.

CELE:
• wytworzenie poczucia zaufania
• ożywienie i integracja grupy
• wytworzenie miłej atmosfery poprzez wspólną zabawę
• rozwijanie pomysłowość, twórczość, wyobraźni poprzez projektowanie strojów
• poszerzanie wiedzę o afrykańskich plemionach
• ilustrowanie prostej piosenki ruchem
• wykonywanie prostych ćwiczeń rytmicznych

PRZEBIEG ZAJĘĆ

I . Wstęp

1. Wizytówka – wykonanie wizytówki w kształcie egzotycznego owocu, napisanie „co lubię, a czego nie lubię”
2. Zabawa na powitanie – „A hej, a ho...” (CD)
3. Zabawa na zapoznanie imion – udzielenie odpowiedzi na pytanie: Jak się nazywam, co lubię, a czego nie lubię?
4. „Proszę podaj swoje dłonie”- zabawa na utrwalenie imion (CD)
5. Zaproszenie do podróży do Afryki

II. Część główna

1. Podróż samolotem do Afryki – opowieść ruchowa do muzyki (podklad muzyczny)

2. Jesteśmy na miejscu w Afryce, rozglądamy się, obserwujemy otoczenie, wyobrażamy, siadamy i opowiadamy jak minęła podróż samolotem.

3. Próbujemy opisać kogo i co widzieliśmy , gdy wysiedliśmy z samolotu.
4. Nauczyciel opowiada o zwyczajach afrykańskich plemion
(notatka własna)

5. „Simmama ka”- nauka afrykańskiego tańca i słów piosenki do tańca

6. Projektowanie strojów afrykańskich z gazet, bibułki, kolorowego papieru

7. „Carnevalito”- taniec do muzyki

8. Co jeszcze i gdzie oprócz ludzi, plemion można spotkać?

9. „Dżungla”- wspólne śpiewanie piosenki (tekst napisany na dużym formacie)

10. „Zabawa w ZOO” : Jakie zwierzęta można spotkać? Wybieramy do zabawy zwierzątka: słoń, żyrafa, goryl, lew.

11. „Nimfy i wojownicy”- po długim i pracowitym dniu afrykańskie plemiona odpoczywają bawiąc się. Dzielni wojownicy po polowaniach i ich kobiety nimfy tańczą rytualne tańce.
- wykonanie rekwizytów: dzidy dla chłopców i pióropusze dla dziewczyn
- taniec

12. "Czy podobała mi się rola, w której występowałam? - krótkie wypowiedzi


III. Zakończenie

1. „Masażyk” – zabawa relaksacyjna przy muzyce (CD muzyka relaksacyjna) rodzic masuje plecy dziecka, wykonuje polecenia nauczycielki np. idą słonie przez dżunglę, wieje wietrzyk, pada deszcz, świeci słoneczko itp.

2.Powrót samolotem do przedszkola -( podkład muzyczny jaw wcześniej)

3.„Termometr uczuć”- uzyskanie informacji zwrotnej

4.„Dyrdy myrdy”- Zabawa na zakończenie (CD)

Środki dydaktyczne: płyta CD, kaseta magnetofonowa, słowa piosenki „Dżungla”, gazety, kolorowy papier, bibułka, taśma, klej , nożyczki, zszywacz

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.