X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 6949
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawa z wodą

Cele ogólne:
- Rozwijanie twórczej aktywności dzieci podczas doświadczeń z wodą
- Poznawanie własnych możliwości poprzez uczestniczenie w zabawach zespołowych i zbiorowych dających możliwość obserwowania siebie na tle innych i budowanie obrazu własnego „ja”

Metody:
Zadań stawianych do wykonania
Samodzielne doświadczenia i przeżycia dzieci

Formy:
Praca z całą grupą
Praca w zespołach
Praca indywidualna

Środki dydaktyczne:
E. Wagner „Patrzeć – słyszeć – czuć”, miski z wodą, kubeczki, słomki, ręczniki papierowe, łyżki, sitko, lejek, cedzak, kredki, pudełka, znaczki rozpoznawcze, plansze z minami (smutna i wesoła)

Przebieg zajęcia:

1. Czarowanie – przeganianie nudy.
Nudo, nudo nie zwlekaj
Odejdź od nas uciekaj
Bawić się będziemy wspaniale
Nudy tu nie będzie wcale

2. Zabawy z wodą (wyjaśnienie przebiegu zajęcia, podział dzieci na zespoły – wręczenie znaczków rozpoznawczych):
- Dmuchanie do wody przez słomkę (wsłuchiwanie się w odgłosy, naśladowanie ustami)
- Pluskanie rękami, palcami o powierzchnię wody (określanie podobieństwa dźwięków)
- Pluskanie o wodę łyżkami (porównywanie intensywności dźwięków)
- Nabieranie i wylewanie wody z kubka (porównywanie otrzymanych dźwięków ze znanymi)
- Lanie wody przez różne przedmioty gospodarstwa domowego -sitko, lejek, cedzak – (porównywanie intensywności dźwięków)
- Zakończenie zabawy – wycieranie rąk, przejście na dywan.

3. Zabawa dydaktyczna „ciepło – zimno”
Zespoły odszukują w sali pomoce potrzebne do dalszej zabawy.

4. Wydobywanie dźwięków (pałeczkami z kredek): naśladowanie odgłosu deszczu, uderzanie pałeczkami o siebie – spokojnie, coraz mocniej; zakreślanie kół oznaczających pojawienie się słońca; bezruch.

5. Ocena zajęcia – przyklejanie znaczków rozpoznawczych do planszy z wybraną miną (smutna, wesoła). Wypowiedzi dzieci na temat zajęcia.

6. Pomoc w sprzątaniu sali po skończonym zajęciu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.