X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 6270
Przesłano:
Dział: Języki obce

Describing people's appearance

Szkoła ponadgimnazjalna
--------------------------------------

Poziom nauczania: intermediate

Cele operacyjne lekcji:
Uczeń potrafi:
• opisywać wygląd osób
• stosować zasady wymowy w stopniu zapewniającym zrozumiałość wypowiedzi.
• używać nowo poznanych form leksykalnych
• samodzielnie korzystać ze słownika

Pomoce dydaktyczne:
• zdjęcia różnych osób wycięte z gazet, magazynów
• kserówki ze słownictwem
• słowniki

Formy pracy:
• praca w parach
• praca z cała klasą
• praca indywidualna

Metody i techniki pracy:
• Communicative Approach
• burza mózgów
• praca ze słownikiem
• wykorzystanie pomocy wizualnych
• wykonywanie powtórkowych ćwiczeń leksykalnych

Przebieg lekcji

Faza wstępna – warm up (5-10 min)

1. Nauczyciel pokazuje uczniom zdjęcie wybranej osoby i zadaje im pytanie Could you describe the person? Uczniowie próbują opisać osobę ze zdjęcia.
2. Nauczyciel prosi uczniów, aby wymienili jak najwięcej przymiotników używanych przy opisie wyglądu. Następuje burza mózgów.

Faza zasadnicza ( 25-30 min )

3. Nauczyciel rozdaje kserówki z nowym słownictwem (załącznik). Następuje faza zapoznania się z nowym słownictwem. Nauczyciel czyta kolejno wyrazy, a uczniowie powtarzają wyrazy ćwicząc wymowę.
4. Nauczyciel prezentuje kolejne zdjęcia osób i prosi uczniów, aby je opisali wykorzystując nowo poznane słownictwo.
5. Nauczyciel prosi uczniów, aby dobrali się w pary. Następnie nauczyciel rozdaje każdej parze różne zdjęcia osób. Zadanie uczniów polega na tym, aby wybrali sobie jedną osobę przedstawioną na zdjęciach i opisali ją partnerowi. Rola partnera polega na odgadnięciu, która to jest osoba. Uczniowie wykonują zadanie na przemian. Uczniowie korzystają ze słownika. Nauczyciel monitoruje pracę uczniów.
6. Nauczyciel wybiera jednego ucznia. Jego zadanie polega na opisaniu wyglądu dowolnej osoby z klasy tak, aby pozostali mogli odgadnąć kto to jest. Po zakończonym zadaniu nauczyciel może wybrać kolejnego ucznia.

Faza podsumowująca (5 min)

7. Na koniec nauczyciel prosi o schowanie wszystkich materiałów z lekcji i przypomnienie nowego słownictwa.

Praca domowa
Nauczyciel prosi uczniów, aby opisali wygląd dowolnej osoby.

Załącznik:
Describing appearance

positive negative
Attractive
Beautiful
Pretty
Well-dressed
Handsome
Good-looking
Slender
Tall
Short
Tiny
Slim
Athletic
Muscular
Strong
Fantastic
Terrific

Thin
Bony
Weak
Stout
Stocky
Obese
Fat
Ugly
Terrible
Awful
Plain
Skinny
Unattractive
Plump

Hair: curly, straight, wavy, short, long, of medium length
Nose: turned-up, snub,
Eyes: big, small, sparkling, bright blue, hazel
Complexion: light, dark, olive, pale, tanned
Eyebrows: bushy, heavy
Expressions:
To look healthy/young/old
To look happy/unhappy/ anxious/ annoyed/ irritated
To take after somebody

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.