X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 5656
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jaka piękna jest jesień - scenariusz zajęć dla dzieci 5 - letnich

SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA DZIECI 5-LETNICH - 23 WRZESIEŃ 2008 ROKU
PROWADZĄCA MGR LIDIA BIŃCZYCKA

TEMAT KOMPLEKSOWY: NADESZŁA JESIEŃ
TEMAT DNIA: JAK PIĘKNA JEST JESIEŃ

CELE:
- ZAPOZNANIE Z OZNAKAMI NOWEJ PORY ROKU JESIENI
- ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ PRZYRODNICZO-FIZYCZNYCH:POZNANIE ZJAWISKA POWSTAWANIA TĘCZY
- DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI PLASTYCZNYCH:GROMADZENIE DOŚWIADCZEŃ DOTYCZĄCYCH TWORZENIA KOLORÓW

PRZEBIEG:

CZĘŚĆ I "JAK PIĘKNA JEST JESIEŃ"

1.MONODRAM NAUCZYCIELKI DO WIERSZA "JESIEŃ"
A/ROZMOWA DOTYCZĄCA TREŚCI WIERSZA
- dzieci potrafią w skupieniu wysłuchać tekstu oraz odpowiadać na pytania czekając na swoją kolej
2.OPOWIEŚĆ TEATRALNO-RUCHOWA INSPIROWANA WIERSZEM
- dzieci znają oznaki jesieni
A/ĆWICZENIA ODDECHOWE-wydłużenie fazy wydechu
B/ĆWICZENIA ARTYKULACYJNE I LOGORYTMICZNE-dzieci potrafią prawidłowo artykułować dźwięki mowy,potrafią dzielić wyrazy na sylaby
C/TANIEC MGIEŁ-zapoznanie z muzyką klasyczną,dzieci potrafią powtórzyć proste układy choreograficzne
D/TWORZENIE "MUZYKI" JESIENI Z WYKORZYSTANIEM NIEKONWENCJONALNYCH ŹRÓDEŁ DŹWIĘKU-dzieci potrafią improwizować i ilustrować dźwiękami zjawiska przyrodnicze
E/GRA NA INSTRUMENTACH PERKUSYJNYCH-grają rytmicznie
F/ZABAWY MATEMATYCZNE:TWORZENIE ZBORÓW I PODZBIORÓW;PRZELICZANIE ELEMENTÓW ZBIORU
G/CZYTANIE NAPISÓW GLOBALNYCH: NAZWY PÓR ROKU ORAZ DNI TYGODNIA

CZEŚĆ II "JESIENNE CZAROWANIE"

1.EKSPERYMENT OBRAZUJĄCY POWSTAWANIE TĘCZY / POJEMNIK Z WODĄ,LUSTRO,MOCNE ŹRÓDŁO ŚWIATŁA /-dzieci wiedzą jak powstaje tęcza
A/UKŁADANIE TĘCZY Z PASKÓW BIBUŁY
2.DOŚWIADCZENIA ZWIĄZANE Z POWSTAWANIEM NOWYCH BARW W WYNIKU MIESZANIA BARW PODSTAWOWYCH-dzieci obserwują i wyciągają wnioski
3.SAMODZIELNE TWORZENIE PRZEZ DZIECI KOLORÓW-WYKONANIE PALETY BARW-dzieci rozróżniają i prawidłowo nazywają barwy podstawowe i pochodne
4.MALOWANIE FARBAMI MAKIETY DOMU - PRACA ZBIOROWA-dzieci dbają o czystośc swoją i swojego odcinka pracy

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.