X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 5655
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Co robią zwierzęta jesienią? - scenariusz zajęć dla dzieci 5 - letnich

SCENARIUSZ ZAJĘĆ DZIECI 5-LETNICH – 18 LISTOPADA 2008
PRZEDSZKOLE NR 13 W KRAKOWIE
PROWADZĄCA: mgr Lidia Bińczycka

TEMAT KOMPLEKSOWY: CO ROBIĄ ZWIERZĘTA JESIENIĄ?
CEL : Zapoznanie ze zmianami w wyglądzie i zachowaniu zwierząt w zależności od pory roku
TEMAT DNIA: Z WIZYTĄ U JEŻA
CEL:
• Poznanie zwierząt, które zapadają w sen zimowy
• Rozwijanie umiejętności liczenia, klasyfikowania, tworzenia ciągów
• Rozwijanie sprawności manualnych
• Eksperymentowanie i badanie otaczającego świata-jak powstaje cień?

PRZEBIEG :

I ETAP:
1. Teatrzyk cienia w oparciu o opowiadanie L. Krzemienieckiej „Z przygód krasnala Hałabały” – „Jak się Krasnal z jeżami w cenzurowane bawił”
- dzieci słuchają w skupieniu, potrafią opowiedzieć treść z uwzględnieniem chronologii wydarzeń
- dzieci wiedzą, dlaczego niektóre zwierzęta zapadają w sen zimowy
2. Zabawa ruchowo-muzyczna w kole „A w ogrodzie jeżyk śpi”
- dzieci potrafią śpiewać oraz ruchem interpretować treść piosenki
3. Zabawy matematyczne „Jeżowa rodzinka”:
a/ „Znajdź swoją rodzinkę” – dzieci łączą się według słownej instrukcji
b/ „Jeżyki do domu” – dzieci układają sylwety jeży według określonych cech: kolor, wielkość
- przeliczają elementy powstałych zbiorów, określają relacje ilościowe: więcej-mniej, o ile mniej, o ile więcej
c/ „Idą jeże drogą”- dzieci potrafią odtworzyć ciąg wieloelementowy według wzoru
d/ „Gdzie jest jeżyk?” – dzieci prawidłowo używają pojęc: na, pod, za, obok, przed oraz pojęć kierunkowych na prawo, na lewo
4. Zabawy badawcze „ Jak powstaje cień?”
– dzieci tworzą cienie różnych przedmiotów, eksperymentują z jego długością i wielkością

II ETAP
1. Zabawa słowna- rymowanka „Jeżyk”
– dzieci potrafią rytmizować tekst głośno-cicho, wolno-szybko oraz poruszać się rytmicznie
2. Zabawy plastyczne „A w ogrodzie jeżyk śpi”
a/ lepienie jeżyków z masy solnej – dzieci potrafią formować ulepianki zgodnie z własnym projektem ( praca indywidualna)
b/ naklejania sylwet na karton, stemplowanie igieł, dorysowywanie liści ( praca zespołowa)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.