X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 53425
Przesłano:
Dział: Języki obce

Rozpoznajemy i nazywamy produkty żywnościowe. Konspekt lekcji języka angielskiego

Konspekt lekcji języka angielskiego w klasie I

Czas trwania: 45 min.

Temat lekcji: Rozpoznajemy i nazywamy produkty żywnościowe.

Cele lekcji:

Cele ogólne:
- rozpoznawanie i nazywanie produktów żywnościowych;
- rozpoznawanie wyrazów;
- mówienie rymowanki.

Cele szczegółowe:
W trakcie lekcji uczeń:
- powtarza wyrazy i proste zdania;
- nazywa produkty żywnościowe;
- rozpoznaje wyrazy;
- mówi rymowankę;
- reaguje werbalnie i niewerbalnie na polecenia;
- współpracuje z rówieśnikami w trakcie nauki.

Metody pracy:
- metoda TPR (reagowanie całym ciałem);
- metoda audiolingwalna;
- metoda audiowizualna.

Formy pracy:
- praca z cała klasą;
- praca indywidualna.

Środki i pomoce dydaktyczne:
- karty obrazkowe;
- podręcznik "Bugs Team 1", wyd. Macmillan;
- płyta CD;
- odtwarzacz płyt CD;
- zeszyt ćwiczeń.

Przebieg lekcji:

1. Rozpoczęcie lekcji:
- przywitanie się w języku angielskim;
- sprawdzenie obecności;
- śpiewanie piosenki powitalnej It’s time for English now;
- zapoznanie uczniów z tematem i celami lekcji.

2. Rozgrzewka językowa:
Nauczyciel wymienia kolory w języku angielskim, a uczniowie wskazują przedmioty w danym kolorze znajdujące się w klasie.

3. Wprowadzenie materiału:
- Nauczyciel pokazuje uczniom karty obrazkowe z produktami żywnościowymi i nazywa te produkty po angielsku. Następnie prosi dzieci, by otworzyły podręczniki na stronie 52. Uczniowie patrzą na ilustracje w zadaniu 1, słuchają nagrania i wskazują odpowiednie obrazki. Potem ponownie słuchają nagrania i powtarzają słowa, jak w nagraniu: zwykłym tonem, szeptem oraz głośno.

4. Zadania utrwalające wprowadzony materiał:
- Gra BINGO: uczniowie wybierają 3 dowolne zdjęcia z produktami spożywczymi (ćw. 1 str 52 w podręczniku) i zakrywają je małymi karteczkami. Nauczyciel kładzie karty obrazkowe grzbietem do góry, losuje karty tak, aby uczniowie nie widzieli obrazków i mówi nazwy produktów. Uczniowie zakrywają pozostałymi karteczkami do bingo wymieniane przez nauczyciela produkty. Gdy dziecko zakryje wszystkie zdjęcia, woła: Bingo!
- Rymowanka: nauczyciel wskazuje obrazek w zadaniu 3 str. 52 i prosi, by uczniowie podali nazwy produktów. Następnie uczniowie słuchają rymowanki i wskazują produkty, których nazwy pojawiają się w rymowance. Nauczyciel odtwarza nagranie ponownie, robiąc pauzę po każdym pytaniu. Uczniowie wskazują odpowiedni produkt na obrazku i podają odpowiedź, np. I can see a banana. Potem dzieci mówią całą rymowankę razem z nagraniem i odgrywają jej treść.
- Zabawa z kartami obrazkowymi What’s missing? (Której karty brakuje?): Nauczyciel przyczepia na tablicy karty obrazkowe z produktami spożywczymi. Prosi uczniów, by zamknęli oczy, zabiera jedną kartę i miesza pozostałe. Następnie dzieci otwierają oczy i mówią, jaka karta zniknęła. Nauczyciel powtarza zabawę kilka razy.

8. Podsumowanie i zakończenie lekcji:
- Nauczyciel pyta uczniów: Czego dziś nauczyliście się w czasie lekcji? Czy lekcja wam się podobała?
- Nauczyciel ocenia zachowanie i pracę uczniów na lekcji.
- Zaśpiewanie piosenki na pożegnanie.
- Pożegnanie w języku angielskim.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2025 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.