X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 53294
Przesłano:
Dział: Języki obce

Lekcja powtórzeniowa metodą stacyjną - scenariusz lekcji

Typ szkoły: Technikum
Klasa: Druga
Liczba uczniów w klasie: 17
Data: 04.04.2025
Środki pracy: Materiały własne
Obszar tematyczny: Schule, Kleider
Temat: Wiederholung/ Powtórzenie wiadomości

Cele lekcji:

Cele językowe
• Utrwalenie materiału omawianego w rozdziale 3 podręcznika Welttour Deutsch 2, „Schulwelt”
Cele wychowawcze
• Uczeń uczy się pracy w grupie
• Uczeń stara się brać odpowiedzialność za proces powtarzania materiału
Przebieg lekcji Formy pracy Środki pracy Uwagi
I Faza wstępna:

• Powitanie uczniów

• Sprawdzenie listy obecności

• Podanie tematu lekcji

• Wprowadzenie do pracy stacyjnej: wyjaśnienie reguł, wyjaśnienie zadań przy każdej stacji, podział na grupy

Min. 6 - Praca z całą klasą - Reguły pracy stacyjnej przypięte na tablicy,
- Kolorowe guziki do podziału na grupy - Nauczyciel wita uczniów, sprawdza listę obecności i podaje uczniom temat lekcji. Następnie wyjaśnia reguły pracy stacyjnej, czyta z uczniami polecenia każdej ze stacji oraz dzieli uczniów na grupy: uczniowie losują guzik w jednym z czterech kolorów.

II Faza powtórzenia:

• Uczniowie w 4 grupach pracują na następujących stacjach:
• Stacja 1 – powtórzenie słownictwa dot. szkoły, dokładnie szkolnych pomieszczeń i lokalizacji w szkole
• Stacja 2 – powtórzenie słownictwa dotyczącego ubrań, opis ubioru
• Stacja 3 - powtórzenie słownictwa dot. kolorów i struktur, utrwalenie odmiany przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym w bierniku
• Stacja 4 – powtórzenie szyku przestawnego i prostego oraz spójników szyku prostego i przestawnego
• Stacja 5 – stacja dodatkowa dla uczniów z Włoch

32 min ( 4 x 7 min na stacje
Oraz 4 x 1 min na kontrole, 1 minuta w zapasie )

- Praca w grupach, praca stacyjna

- stacje

Uczniowie przystępują do rozwiązywanie zadań z danej stacji w grupie. Na rozwiązanie 2 obowiązkowych zadań mają 7 minut. Jeśli zostaje im czas wolny mogą skorzystać z niego i rozwiązać kolejne zdanie, tj. 3. Jest ono jednak fakultatywne. Po upływie 7 minut jeden z uczniów z każdej grupy przechodzi z odpowiedziami do stacji kontroli i tam sprawdza rozwiązanie. Jeśli są jakieś błędy, wraca do grupy i analizuje je. Jeśli błędów nie ma, uczniowie zmieniają stację. Po ukończeniu każdej ze stacji uczniowie zaznaczają na swoich obiegówkach czy wykonali zadanie.

III Faza ewaluacji:

• Omówienie zadań, trudności
• Ustna ewaluacja

6 min -Plenum - Ankieta ewaluacyjna
Na zakończenie uczniowie wypełniają ankietę ewaluacyjną, która podsumowuje ich odczucia po wykonaniu zadań, a także daję informację zwrotną nt. materiału, który uczeń już opanował lub który musi jeszcze powtórzyć do sprawdzianu.
Po wypełnieniu ankiety nauczyciel podsumowuje lekcję.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2025 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.