X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 5281
Przesłano:

Konstytucja 3 Maja - scenariusz lekcji informatyki

Czas trwania: 45 minut

Treści programowe:
• zapisywanie zdjęć znalezionych w Internecie (www.google.pl) do specjalnie utworzonego folderu,
• tworzenie ze zgromadzonych zdjęć pocztówki w programie PhotoFiltre

Cele:
• nabycie umiejętności sprawnego poruszania się po Internecie
• tworzenie nowych folderów
• zapisywanie zdjęć znalezionych w Internecie do folderu utworzonego w moich dokumentach
• zapoznanie się z programem PhotoFiltre
• stworzenie pocztówki

Cele operacyjne:

Uczeń zna:
• możliwości wyszukiwarek internetowych
• program PhotoFiltre

Uczeń potrafi:
• znaleźć w Internecie zdjęcia dotyczące tematyki Konstytucji 3 Maja
• utworzyć nowy katalog
• stworzyć pocztówkę w programie PhotoFiltre

Uproszczony przebieg zajęć:

Czynności organizacyjne: sprawdzenie listy obecności
Wprowadzenie do zajęć:
1. Zapoznanie uczniów z tematem i celami zajęć.
2. Chętni uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela:
• Jakie ma znaczenie dla nas Konstytucja 3 Maja?
• Jak utworzyć nowy folder?
• Jak zapisać obraz znaleziony w Internecie?

Przebieg lekcji:

Uczniowie korzystają z komputerów znajdujących się w sali komputerowej
1. Uczniowie tworzą na pulpicie folder o nazwie Konstytucja 3 Maja
2. Otwierają przeglądarkę internetową, np. Internet Explorer, Mozilla Firefox
3. Wpisują adres strony www.google.pl
4. W dziale Grafika wyszukują zdjęcia nt. Konstytucji 3 Maja i zapisują je w utworzonym wcześniej folderze (wykorzystanie polecenia: zapisz obraz jako)
5. Otwierają program PhotoFiltre, po krótkim wprowadzeniu nauczyciela na temat jak używać programu, tworzą pocztówkę wykorzystując zapisane wcześniej zdjęcia w folderze Konstytucja 3 Maja
6. Uczniowie po zapisaniu pocztówki oglądają efekty swojej pracy.

Metody pracy:
• podające – prelekcja (słowna, oglądowa),
• programowe – z użyciem komputera, Internet, projektor, ekran, program PhotoFiltre
• praktyczne – pokaz

Formy pracy:
• indywidualna

Środki dydaktyczne:
• tablica interaktywna lub ekran przenośny
• komputery, projektor
• przeglądarki internetowe (Internet Explorer, Mozilla Firefox)
• program PhotoFiltre

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.