X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51860
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kolorowa choinka. Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ LEKCJI – ZAJĘCIA DZIECI 3- 4 letnie
Prowadząca : Justyna Grochowalska
Blok tematyczny; Magia świąt
Temat: Kolorowa choinka
Termin realizacji : 15.12.2023r.
Cele ogólne:
• rozwijanie umiejętności liczenia,
• utrwalenie określeń: najmniej, najwięcej, para .

Cele szczegółowe:
Dziecko:
• doskonali umiejętność liczenia w zakresie 5,
• stosuje określenia: najmniej, najwięcej, para.

Metody:
• słowne,
• oglądowe,
• praktyczne (zadań stawianych do wykonania)

Formy pracy:
• indywidualne;
• zbiorowe;
• zespołowe.

Rozwijane kompetencje kluczowe:
• w zakresie rozumienia i tworzenia informacji,
• osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się,
• matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.

Środki dydaktyczne: szarfy w czterech kolorach (po jednej dla każdego dziecka), różne bombki w trzech kształtach (lub obrazki bombek – po 2, 3 i 4 obrazki każdego rodzaju), sylwety pierników małych i dużych – 4 duże i 3 małe (obrazki), 2 tacki papierowe, 4 pary pierników (lub sylwet pierników) w różnych kształtach – 4 zestawy dla każdej grupy, emblematy z kropkami (po jednym dla każdego dziecka z liczbą kropek od 1 do 5), kartoniki z kropkami (od 1 do 5), 4 obręcze gimnastyczne, bębenek, tamburyn, sylwety bombek wycięte z kolorowego papieru (po dwie bombki w różnych kolorach dla każdego dziecka), długopisy brokatowe, klej w sztyfcie, nagranie piosenki Jingle Bells (pozyskane przez N.).

Cele obserwacji na rok szkolny 2023/2024
Warsztat pracy nauczyciela- planowanie zajęć, realizacja treściz podstawy programowej, określenie i wyjaśnienie uczniom celów uczenia i kryteriów sukcesu, udzielenie informacji zwrotnej, przebieg zajęć, ocenianie, aktywność , zaangażowanie, indywidualizacja pracy, kształcenie umiejętności uczenia się.

Cele kształcenia i treści nauczania– wymagania ogólne z podstawy programowej realizowane podczas zajęć:
I.5, III.5, III.8 II.1, II.2, II.4, II.6 IV.8 I.5, IV.I I.5 II.8, IV.12, IV.15 I.5 I.5, III.5, III.8 IV.7 IV.7 I.5, IV.7 III.8, IV.8 I.5, III.5 I.6, III.1 I.1, I.2, I.3

Przebieg zajęć:
1.Powitanie.
2.• Jak się dziś czujesz? – określanie nastroju

3. Choinkowe dekoracje -segregowanie bombek ze względu na kształt. Różne bombki w trzech kształtach (lub obrazki bombek – po 2, 3 i 4 obrazki każdego rodzaju), 3 szarfy. Dzieci siedzą w kręgu. N. rozkłada na dywanie szarfy oraz bombki (obrazki bombek). Dzieci segregują bombki do szarf ze względu na kształt. Następnie przeliczają bombki w każdej szarfie. N. pyta, w której szarfie bombek jest najmniej, a w której jest ich najwięcej

4.• Omiń bombkę – zabawa ruchowa z elementem czworakowania. N. układa piłki w jednej linii, w takiej odległości od siebie, żeby można było swobodnie przejść pomiędzy nimi. N. prosi dzieci, by wyobraziły sobie, że piłki to kruche bombki, i by przeszły między bombkami slalomem, na czworakach, tak żeby żadnej z nich nie dotknąć. Jeśli piłka się poruszy, dzieci rozpoczynają ćwiczenie od początku.

5. Pierniki małe i duże – porównywanie, klasyfikowanie pierników według wielkości. Sylwety pierników małych i dużych – 4 duże i 3 małe (obrazki); 2 tacki papierowe, kartoniki z kropkami

6.• Piernikowe pary – utrwalenie pojęcia para. 4 pary pierników (lub sylwet pierników) w różnych kształtach – 4 zestawy dla każdej grupy. N. dzieli dzieci na 4 zespoły. Następnie rozdaje im po 4 pary sylwet pierników o różnych kształtach. Dzieci łączą pierniki o takich samych kształtach w pary.

7. Podsumowanie zajęć

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.