X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51840
Przesłano:
Dział: Języki obce

Konspekt lekcji języka angielskiego "Giving directions"

Data:
Klasa: 8
Szkoła:
Prowadzący:
Czas: 45m
Temat: Giving directions – pytanie o drogę i wskazywanie kierunku.

Cele główne
•Uczeń zna słownictwo wykorzystane na zajęciach: słownictwo związane z pytaniem o drogę i wskazywaniem kierunku.
•Uczeń doskonali wymowę słów i zwrotów poznanych na lekcji;
•Uczeń potrafi zapytać o drogę i wskazać kierunek.
Cele operacyjne
•Uczeń używa zwrotów dotyczących wskazywania drogi.
•Uczeń pyta o drogę.
•Uczeń słucha ze zrozumieniem, potrafi wskazać usłyszane informacje;
•Uczeń rozumie sens oglądanych dialogów, rozpoznaje użyte w nich zwroty.
Metody pracy
•Podająca
•Aktywizująca
•Audiolingwalna
Formy pracy
•Praca całą klasą
•Praca w grupach

Środki dydaktyczne:
Podręcznik Oxford Repetytorium Ósmoklasisty, tablica multimedialna, wideo, kartki z napisami do pracy w grupach, karty pracy.

Przebieg lekcji.

1. Czynności organizacyjne.
Wita się z uczniami. Sprawdza listę obecności.
Prosi uczniów o wylosowanie karteczek ze słówkami.

2. Zapoznanie z celem lekcji.
Nauczyciel wyjaśnia uczniom cel lekcji czyli pytanie o drogę i wskazywanie kierunku.
Prosi o zapisanie tematu lekcji do zeszytu.

3. Praca z filmikiem video.
Nauczyciel przedstawia uczniom na tablicy multimedialnej krótki film wideo, przedstawiający dwie scenki dotyczące tematyki lekcji. Zadaje uczniom pytania do obejrzanych scenek, a następnie prosi ich o dopasowanie zwrotów do danej scenki i zbudowanie z nich dialogów.
Uczniowie oglądają film, odpowiadają na pytania zadane przez nauczyciela, a następnie układają scenki z filmu we właściwej kolejności.

4. Praca z kartą pracy
Nauczyciel rozdaje uczniom karty pracy z podstawowymi zwrotami stosowanymi do udzielania wskazówek kierunku. Prosi uczniów o dopasowanie obrazków do zwrotów, następnie w kolejnym ćwiczeniu wspólnie z uczniami uzupełnia zwroty, z których usunięto brakujące wyrazy. Uczniowie dopasowują zwroty do obrazków, a następnie uzupełniają zwroty wybranymi wyrazami, zapisują odpowiedzi na karcie pracy.

5. Słuchanie
Nauczyciel pokazuje uczniom mapkę, a następnie prosi ich o wysłuchanie nagrania i przyporządkowanie miejsca w mieście do którego udzielane są wskazówki.
Uczniowie słuchają nagrania i dopasowują miejsca w nieście do właściwych opisów.

6. Praca w grupach.
Nauczyciel zapoznaje uczniów z dialogiem z podręcznika ćw. 4 s. 85, a następnie dzieli uczniów na trzy grupy. Każda z grup otrzymuje dwa wybrane miejsca na mapie, zadaniem uczniów jest napisanie dialogu wykorzystując zwroty poznane na zajęciach i udzielenie wskazówek jak dojść w dane miejsce na mapie. Nie zdradzają jednak dokąd ma doprowadzić droga. Nauczyciel prosi, aby po wysłuchaniu dialogów pozostali uczniowie odgadli dokąd idą osoby w zaprezentowanych dialogach. Uczniowie pracują w grupach, tworzą dialogi i opisują w nich drogę. Następnie prezentują dialogi przed resztą klasy, pozostali uczniowie patrząc na mapę zgadują dokąd idą te osoby.

7. Praca z podręcznikiem (Oxford Repetytorium Ósmoklasisty)
Nauczyciel prosi uczniów o wykonanie ćwiczeń 1, 2 s. 85. Zadaniem uczniów jest dopasowanie obrazków do zwrotów, następnie nauczyciel prosi uczniów o odczytanie opisu wskazywania drogi i udzielenie odpowiedzi dokąd on prowadzi. Uczniowie dopasowują zwroty, następnie czytają opis drogi i wskazują do którego miejsca on prowadzi.

8. Podsumowanie lekcji
Nauczyciel wpisuje plusy za aktywność oraz prosi uczniów o informacje co najbardziej podobało im się dzisiaj na zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.