X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51678
Przesłano:
Dział: Języki obce

Winter time - zimowe słownictwo. Lekcja kulturowa. Konspekt lekcji języka angielskiego

Konspekt lekcji otwartej z języka angielskiego w klasie 5
Nauczyciel prowadzący: Ewa Zieja
Podręcznik: „English class A1+”
Temat zajęć: Winter time- zimowe słownictwo. Lekcja kulturowa.
Cele zajęć:
Ogólne:
- poszerzenie znajomości słownictwa zimowego i bożonarodzeniowego.
Szczegółowe:
- utrwalenie słownictwa związanego z Bożym Narodzeniem
- rozumienie ze słuchu
- rozwijanie umiejętności czytania w języku angielskim
- rozumienie i wykonywanie poleceń ( np. open your books, tell me, repeat after me, show me choose correct answers, fill in the gaps, match the words to the pictures, itp.)
- rozwijanie postawy aktywizującej podczas zajęć oraz umiejętności pracy w parze
- indywidualizacja pracy poprzez różne karty pracy domowej, dostosowane do predyspozycji uczniów oraz różne tempo pracy
Metody pracy stosowane na zajęciach:
- metoda słowna
- listening (słuchanie)
- reading (czytanie)
- metoda pisemna (samodzielne rozwiązywanie ćwiczeń na kartach pracy)
-praca z tablicą interaktywną
Formy pracy:
- praca indywidualna
- burza mózgów
- mapa myśli
Środki dydaktyczne
-podręcznik interaktywny
- tablica interaktywna
- karty pracy przygotowane przez nauczyciela
Czas: Jedna jednostka lekcyjna
Tok lekcji
1. Część wstępna lekcji ( 5 min)
- powitanie
- sprawdzenie listy obecności
- oddanie zaległych kart świątecznych na ocenę (niektóre dzieci)
- zapisanie tematu oraz daty. Wyjaśnienie tematu.
2. Część zasadnicza lekcji ( 5+4+4+4+4+4+5+5 = 35 min)
- rozgrzewka językowa i writing (pisanie): przypomnienie słownictwa związanego z zimą i ze świętami Bożego Narodzenia, obchodzonego zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii. Burza mózgów- dzieci zgłaszają się z pomysłami na kolejne słówka. Ocenianie- najaktywniejsze dzieci dostają plusy. Dodanie kilku nowych słów. Stworzenie mapy myśli na tablicy. Przepisanie słówek do zeszytu.
- reading (1 zad): czytanie i odpowiadanie na pytania do czytanki. Wybrane dziecko czyta tekst. Pozostali uczniowie odpowiadają na pytania. Nauczyciel nagradza plusami.
- ordering sentences (1 zad): układanie zdań we właściwej kolejności. Tłumaczenie ich.
- listening (1 zad): kilka zadań ze słuchaniem .Odpowiadanie na pytania do tekstu słuchanego.
- filling the gaps (1 zad): uzupełnianie tekstu brakującymi słowami. 2 zadania.
- matching (2 zad): dopasowywanie słówek do obrazków.
- translating and counting (1 zad): tłumaczenie nowych słówek. Liczenie obiektów na obrazku, formułowanie odpowiedzi.
-choosing (1 zad): wybieranie właściwych odpowiedzi na podstawie rozumienia ze słuchu. Sprawdzanie, ocenianie.
3. Część końcowa lekcji (5 min)
- zadanie pracy domowej (nauczyć się 15 wybranych słówek z lekcji )
crosswords: karty pracy z dwoma krzyżówkami, łatwiejszą i trudniejszą. Karty dostosowane do możliwości uczniów- dwie różne.
-podsumowanie przypomnianego w toku lekcji słownictwa
- pożegnanie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.