X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51677
Przesłano:
Dział: Języki obce

Different numbers. Liczebniki główne i porządkowe oraz ich zastosowanie. Konspekt lekcji języka angielskiego

Konspekt lekcji z języka angielskiego dla klasy 8
Nauczyciel prowadzący: Ewa Zieja
Podręcznik: „Język angielski. Repetytorium dla szkoły podstawowej część 2”
Temat zajęć: Different numbers. Liczebniki główne i porządkowe oraz ich zastosowanie.
Cele zajęć:
Ogólne:
- rozwijanie sprawności używania konstrukcji gramatycznych (liczebników głównych i porządkowych) w języku angielskim
Szczegółowe:
- powtórzenie zasad tworzenia liczebników porządkowych od 1 do 19, przerobionych w klasie szóstej
- poznanie zasad tworzenia kolejnych liczebników porządkowych, powyżej 20 do 1000
- poznanie zastosowania tychże liczebników
- powtórzenie zasad czytania i zapisywania liczebników głównych (daty, numery telefonu, wyniki meczów, częstotliwość itp.)
- rozumienie ze słuchu
- rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem w języku angielskim
- rozumienie i wykonywanie poleceń ( np. open your books, tell me, repeat after me, copy from the whiteboard itp.)
- rozwijanie postawy aktywizującej podczas zajęć
- indywidualizacja pracy poprzez różne karty pracy, dostosowane do predyspozycji uczniów oraz różne tempo pracy
Metody pracy stosowane na zajęciach:
- metoda słowna
- listening (słuchanie)
- reading (czytanie)
- metoda pisemna (samodzielne rozwiązywanie ćwiczeń)
Formy pracy:
- praca indywidualna
- burza mózgów
Środki dydaktyczne
- tablica, podręcznik interaktywny
- karty pracy przygotowane przez nauczyciela
Czas: Jedna jednostka lekcyjna

Tok lekcji
1. Część wstępna lekcji ( 6 min)
- powitanie
- sprawdzenie listy obecności
- sprawdzenie posiadania książek i zeszytów (minusy za braki)
-sprawdzenie pracy domowej (jeśli była zadana)
- zapisanie tematu oraz daty. Wyjaśnienie tematu i celu lekcji.
2. Część zasadnicza lekcji ( 15+ 5+ 5+4 +3 +3= 35 min)
INTRODUCING NEW GRAMMAR: Nauczyciel wprowadza nową gramatykę oraz przypomina wszystkie zasady dotyczące liczebników. Burza mózgów- dzieci nazywają znane im liczebniki, ich skróty oraz zastosowanie. Ocenianie- najaktywniejsze dzieci dostają plusy. Przepisanie przykładów do zeszytu.
PRACTICING: Dzieci przychodzą do tablicy i robią przykłady.
LISTENING: Zadanie polegające na wybieraniu usłyszanych liczebników. Ćwiczenie umiejętności wyłapywania ze słuchu. Ocenianie.
DOING EXERCISES: Nauczyciel rozdaje karty pracy (Karty dostosowane do możliwości uczniów- dwie różne) , na których uczniowie samodzielnie tworzą liczebniki porządkowe i używają ich w zdaniach:
Writing- jedno lub dwa zadania, tworzenie zdań z liczebnikami porządkowymi
Reading- zadanie na czytanie ze zrozumieniem, decydowanie prawda-fałsz.
Filling the gaps (Praca w parach w ławce) – jedno lub dwa zadania na uzupełnienie luk liczebnikami porządkowymi.
3. Część końcowa lekcji (4 min)
- zadanie pracy domowej (ex.7 p.23 WB, indywidualizacja ex.11.1 p.24 WB)
- rozdanie pracy dodatkowej dla chętnych (karta pracy)
-podsumowanie liczebników
- pożegnanie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.