X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51449
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kocie zwyczaje - scenariusz zajęć wychowania przedszkolnego

Scenariusz zajęć przedszkolnych

Temat: Kocie zwyczaje
Grupa: ,,Biedronki’’ (3,4 latki)
Miejsce zajęć: sala przedszkolna
Nauczyciel wychowania przedszkolnego:Marta Malec

Cele główne ogólny:
-rozwijanie sprawności ruchowej
-rozwój mowy
- rozwijanie ekspresji artystycznej
-rozwój umiejętności matematycznych

Cel szczegółowy:
Dziecko:
-uczestniczy w ćwiczeniach ruchowych
- ilustruje ruchem przy muzyce usłyszaną historyjkę
- wypowiada się swobodnie na temat aktywności wykonywanych z rodzicami
-przelicza osoby znajdujące się na ilustracji
-kształtowanie umiejętności czekania na swoją kolej w zabawie
-utrwalenie nazw kolorów
- kształtowanie orientacji przestrzennej

Metody:
-słowna
-oglądowa
-praktyczna
- elementy metody E. Gruszczyk- Kolczyńskiej
- elementy metody Emila Jacques’a n - Dalcroze’a

Formy:
-zbiorowa
-grupowa
-indywidualna

Środki dydaktyczne:
piłka, pary ilustracji z kotami, bębenek, kolorowe chusty, płyta CD z nagraną piosenką :,,Domowe zwierzaki’’, odtwarzacz płyt CD.

Przebieg zajęć:
1.Powitanie: Witam Cię... .
Dzieci siadają w okręgu i witają kolegę lub koleżankę siedzącą obok, mówiąc:
Witam Cię ... ( imię dziecka) i przekazują piłkę dalej.
2. Co potrafią wykonać ,,Biedronki”? -ćwiczenia ruchowe
Nauczyciel wymienia i pokazuje ćwiczenie ruchowego, np. przysiady. Zadaniem dzieci jest wykonanie zadania oraz wspólne liczenie powtórzeń danego ćwiczenia.
-Czy ,,Biedronki’’ potrafią podnieść prawą rękę do góry?
-Czy ,,Biedronki’’ potrafią wykonać trzy przysiady?
-Czy ,,Biedronki’’ potrafią wykonać cztery pajacyki?
-Czy ,,Biedronki’’ potrafią chodzić na czworakach tak, jak koty? (N. Wyjaśnia pojęcie chodzenia na czworakach).
3. Kocie memory – zabawa rozwijająca pamięć.
Pary kartoników z jednakowymi obrazkami kotów. N. pokazuje obrazki, dzieci nazywają przedstawione czynności zwierząt. Następnie N. miesza kartoniki i rozkłada w kilku rzędach obrazkami do dołu. Dzieci losują dwa dowolne obrazki, nazywają przedstawione na nich czynności kotów. Jeśli jest to para dzieci zabierają obrazki. Jeśli nie jest to para, odkładają oba obrazki, zapamiętując ich miejsce. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej par.
4. Zabawy z piosenką:,, Domowe zwierzaki’’-Zajęcia muzyczno- ruchowe.
• Rozgrzewka.
W rytmie bębenka marsz po obwodzie koła, bieg na palcach, na mocne uderzenia dzieci
przyjmują dowolne pozy; kiedy N. pociera o membranę instrumentu, dzieci skradają się
zgodnie z rytmem.
• Kolorowe chusty – ćwiczenie szybkiej reakcji na sygnał.
Kolorowe chusty, wersja instrumentalna piosenki Domowe zwierzaki, odtwarzacz CD.
Dzieci zajmują dowolne miejsca na środku sali przodem do prowadzącej. Chwytają chusty
w obie ręce i w rytmie melodii poruszają nimi, wykonując dowolne improwizacje ruchowe.
Podczas przerwy w muzyce zamieniają się chustami (na chusty w innym kolorze).
• Zabawa z piosenką ,,Domowe zwierzaki’’ - reakcja na słowa piosenki – w odpowiednim momencie tupiąc, klaszcząc, podskakując lub wykonując czynności związane ze stylem życia kota.
5. Koci relaks – przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej dzieci kładą się na dywanie na plecach i słuchają
Muzyki relaksacyjnej
6.Podziękowanie i zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.