X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51208
Przesłano:

Jesienne zabawy matematyczne

Konspekt zajęcia dydaktycznego

Nazwisko nauczycielki: MONIKA DROZD

1. Klasa: IIe
2. Czas trwania zajęć: 45 minut

3. Krąg tematyczny: Jesień już
4. Temat zajęcia:Jesienne zabawy matematyczne

5. Cel ogólny: Przeliczanie w zakresie 30. Doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania.

6. Cele operacyjne zajęcia /planowane osiągnięcia uczniów/:
• opowiada o zmianach przyrodniczych zachodzących jesienią dodaje,
• odejmuje w zakresie 30
• głośno czyta tekst zadania
• rozwiązuje zadania z treścią
• zapisuje poprawnie działania matematyczne
• układa odpowiedzi do zadań matematycznych
7. Forma pracy:
• Zbiorowa
• Indywidualna
• Praca w parach/ małych grupach.

8. Metody pracy:
• podająca
• eksponująca (prezentacja)
• praktyczna
• programowa (w oparciu o program nauczania, przy użyciu książki)

9. Środki dydaktyczne: zakodowane zdanie, podręczniki i ćwiczenia do matematyki, zeszyty w kratkę, multibook/ e-podręcznik, ekran, komputer,

10. Przebieg zajęcia:

1. Przywitanie, sprawdzenie obecności
2. Odkodowania głównego hasła lekcji i podanie jej celu,
3. Rozmowa na temat jesieni, jej cech charakterystycznych
4. Paca z podręcznikiem:
-Głośne czytanie treści zadań.
-Wspólne szukanie rozwiązania.
-Zapisywanie rozwiązania oraz odpowiedzi do zadania.
5. Praca w grupach:
-Próby samodzielnego układania zadań z treścią.
-Wymiana zadaniami między grupami
6. Zabawa ruchowa „Jesienne ludziki”- reagowanie na sygnał nauczyciela.
7. Podsumowanie zajęć- kończenie zdania „Dzisiaj nauczyłam się...”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.