X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51013
Przesłano:
Dział: Języki obce

Present Perfect vs Past Simple - utrwalenie czasów przeszłych. Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie IV

SCENARIUSZ ZAJĘĆ JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W KLASIE VI

Temat: Present Perfect vs Past Simple – utrwalenie czasów przeszłych.
Czas : 45 min.
Data:

Cele ogólne:
• powtórzenie i utrwalenie słownictwa związanego z materiałami i przymiotnikami opisującymi kształt i fakturę przedmiotów,
• utrwalenie odmiany regularnych i nieregularnych form czasowników w czasach present perfect i past simple,
• ćwiczenia w budowaniu zdań z użyciem czasów Present Perfect i Past Simple

Cele szczegółowe:
• potrafi powiedzieć z jakich materiałów wykonane są dane przedmioty,
• zna znaczenie słownictwa opisującego kształt i fakturę różnych obiektów,
• wie czym są czasy present perfect i past simple i jakie sytuacje można opisać z ich pomocą,
• wie co oznaczają pojęcia czasowniki regularne i nieregularne,
• zna znaczenie wybranych czasowników nieregularnych i potrafi je odmienić w czasie przeszłym,
• wie jak utworzyć czasowniki regularne ,
• potrafi budować zdania twierdzące, przeczące i pytania w czasach present perfect i past simple

Metody pracy:
• komunikacyjna,
• audiolingwalna,
• audiowizualna,
• reagowanie cały ciałem (TPR)

Techniki pracy:
• indywidualna,
• całą klasą,
• w grupach

Materiały dydaktyczne:
• aplikacja internetowa Quizizz,
• aplikacja internetowa Wordwall,
• tablica multimedialna,
• telefony komórkowe lub tablety,
• kartki ze słownictwem (czasowniki nieregularne)

Przebieg lekcji:
1. Powitanie.
2. Sprawdzenie obecności.
3. Podanie tematu lekcji – zapoznanie z celami zajęć.
4. Rozgrzewka językowa (utrwalenie poznanego słownictwa).
Nauczyciel na tablicy interaktywnej włącza aplikację Wordwall z przygotowanym zadaniem w formie teleturnieju telewizyjnego. Każdy uczeń kolejno podchodzi do tablicy i odpowiada na wyświetlone pytanie, wybierając poprawną odpowiedź z pośród czterech proponowanych wersji. Uczniowie w ten sposób utrwalają słownictwo używane do opisu kształtu, wagi, faktury oraz materiału, z którego wykonane są różne przedmioty.

5. Wprowadzenie (dyskusja)
• Nauczyciel pyta uczniów, co oznacza pojęcie Present Perfect i Past Simple i jakie są zasady, które określają zastosowanie tych czasów. Uczniowie odpowiadają, nauczyciel w razie potrzeby koryguje ich wypowiedzi. Nauczyciel prosi, by uczniowie przypomnieli również, czym są czasowniki regularne i kiedy się ich używa. Nauczyciel przypomina, że w zdaniach oznajmujących oprócz czasowników regularnych stosuje się również czasowniki nieregularne i ponownie prosi uczniów, żeby wyjaśnili co to oznacza i podali przykłady.
6. Utrwalenie materiału:
• Ćwiczenie „ruchowe”– nauczyciel dzieli klasę na dwie grupy i prosi by uczniowie ustawili się w dwóch rzędach. Pierwsza osoba w każdym rządzie odwraca się twarzą do nauczyciela, który pokazuje kartę z zapisanym po polsku czasownikiem. Zadaniem pierwszej pary uczniów jest podanie na ucho przetłumaczonego na język angielski czasownika. Każda kolejna osoba jak najszybciej podaje czasownik dalej. Ostatnia osoba która pierwsza poda na głos poprawny czasownik podchodzi do stolika i spośród rozłożonych kart wybiera trzy nieregularne formy (według wzoru) i zawiesza je na tablicy. Jeśli wykona zadanie poprawnie, zdobywa dla swojej drużyny punkt. Drużyna, która uzbiera największą liczbę punktów, otrzymuje ocenę z aktywności.
• Nauczyciel prosi uczniów, aby za pomocą telefonów komórkowych lub tabletów wzięli udział w zadaniu interaktywnym utrwalającym wiedzę na temat budowania zdań z użyciem czasów Present Perfect i Past Simple. Weszli na stronę : joinmyquiz.com, a następnie wpisali pin gry i swoje imię i postępowali według instrukcji. Każdy uczeń indywidualnie rozwiązuje, układa zdania, a jego wyniki monitoruje nauczyciel.
7. Podsumowanie lekcji.
8. Podanie i objaśnienie zadania domowego:
Dla wszystkich: zad.1 karta pracy
Dla chętnych. zad. 2 karta pracy

9. Uczniowie wypełniają kartę samooceny, w której stwierdzają w jakim stopniu
opanowali określone celami lekcji wiadomości i umiejętności. (Jeśli czas pozwoli uczniowie wypełniają kartę na lekcji, jeśli nie robią to w domu i oddają ją nauczycielowi na następnej lekcji).

10. Ewaluacja zajęć.
Nauczyciel prosi uczniów żeby weszli w podany przez niego link i ocenili za pomocą emotikonów jak podobała im się lekcja.
11. Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.