X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50997
Przesłano:
Dział: Języki obce

Christmas - poznajemy tradycje i kulturę krajów anglojęzycznych. Scenariusz lekcji świątecznej

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
PSP w Radomiu

DATA:.............
KLASA: VI szkoły podstawowej
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 1 godzina lekcyjna (45 min.)
TEMAT LEKCJI: Christmas - poznajemy tradycje i kulturę krajów anglojęzycznych.

CELE GŁÓWNE:
• rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur,
• kształtowanie umiejętności słuchania, czytania i mówienia,
• utrwalanie słownictwa, ortografii i fonetyki;
CELE SZCZEGÓŁOWE:
w zakresie wiadomości
Uczeń:
• nazwa symbole świąteczne,
• nazwa części garderoby,
• rozróżnia użycie czasu Present Continuous,
• wyjaśnia zwrot Merry Christmas;

w zakresie umiejętności
Uczeń potrafi:
• poprawnie wymawiać nazwy symboli świątecznych,
• wychwycić nieskomplikowaną, konkretną informację w słuchanym tekście (listening for details),
• porównać słowa pod względem fonetycznym- wskazuje rymy,
• scharakteryzować czas Present Continuous;
Uczeń rozumie:
• podstawowe instrukcje nauczyciela oraz Classroom language,
• informację w bardzo krótkim czytanym tekście;

w zakresie postaw:
Uczeń:
• współpracuje z rówieśnikami,
• wyrabia sobie pozytywny stosunek do języka angielskiego,
• aktywnie uczestniczy w zdobywaniu wiedzy.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
- nagrania filmików z YouTube,
- karta pracy do tekstu piosenki: „Santa Claus is coming to town” (zał. 1)
- prezentacja multimedialna,
- karteczki do zabawy Christmas Quiz (zał. 2),
- karty pracy (praca domowa) (zał. 3,4,5);
METODY:
- dyskusja, - m. aktywizująca - doskonalenie wymowy poprzez naśladowanie wzoru (metoda audiolingwalna), - wykorzystanie dźwięku z połączeniem z ilustracją (metoda audiowizualna),
FORMY:
- praca całą klasą (lock step),
- praca indywidualna,

PRZEBIEG LEKCJI:
1. Czynności wstępne (około 3 minut)
- powitanie uczniów, - podanie tematu i podstawowych celi lekcji.

ETAP LEKCJI

CZAS
TRWANIA
CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA I UCZNIA
FORMY PRACY
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA
(przypomnienie dotychczasowo poznanego słownictwa)

6 min. Nauczyciel zadaje pytanie:
How many words can you make from the phrase: M E R R Y C H R I S T M A S ?
Uczeń, który ma najwiecej słów dostaje plusa. Następnie ucz. podają po kolei słowa jakie utworzyli; n-I zapisuje je na tablicy. Cała klasa
WPROWADZENIE DO TEMATU– przypomnienie słownictwa związanego ze świętami

8 min. Dyskusja na temat podobieństw/różnic/symboli Świąt Bożego Narodzenia.
W ramach przypomnienia słownictwa i wymowy uczniowie wspólnie wykonują ćwiczenie wyświetlane przez rzutnik (na ścianie widnieją symbole świąteczne wraz z ich zapisem słownym, zadaniem uczniów jest dobranie rymu). Cała klasa
ROZWINIECIE doskonalenie umiejętności słuchania
Pre-listening Stage (4 min.)

While-listening Stage (6 min.)

Post-listening Stage (4 min.) Rozmowa na temat piosenek świątecznych.
N. zapoznaje uczniów z piosenką: „Santa Claus is coming to town”. Rozdaje kartę pracy. Tłumaczy proces wykonania tego typu ćwiczenia. Uczniowie czytają najpierw po cichu tekstu w języku polskim, a później w jęz. angielskim.
a) Słuchanie po raz pierwszy:
Nauczyciel prosi o wysłuchanie piosenki i uzupełnianie tekstu.
b) Słuchanie po raz drugi:
Nauczyciel odtwarza filmik z tekstem piosenki, uczniowie maja za zadanie uzupełnić ewentualne braki.
Uczniowie ćwiczą śpiewanie piosenki z odtworzonym filmikiem.

Praca indywidualna/cała klasa

UTRWALANIE słownictwa 5 min. N. zadaje pytania, np.: Can you imagine Christmas without Santa Claus? - dyskusja na temat Św. Mikołaja.
Ćwiczenie utrwalające części garderoby (do postaci Mikołaja uczniowie dobierają opis jego ubioru) – prezentacja multimedialna. cała klasa
Zakończenie lekcji- PODSUMOWANIE utrwalanych wiadomości
5 min. Nauczyciel prosi uczniów, aby zamknęli pomoce, następnie rozdaje małe kartki i tłumaczy zadanie. (Część uczniów dostaje karteczkę z pytaniem, druga połowa klasy z odpowiedziami. Uczniowie mają za zadanie po kolei czytać na głos pytanie na swojej kartce, natomiast reszta klasy słucha. Uczeń, który ma według niego odpowiedź zgłasza się i odczytuje ją na głos).
(praca w gr. otwartych)/ cała klasa
EWALUACJA

4 min. N-l prosi uczniów o udzielenie odpowiedzi na pytania podsumowujące zajęcia:
1. Co najbardziej podobało Ci się podczas zajęć?
2. Z czym miałeś/-łaś największe trudności?
Następnie nauczyciel:
a) ocenia aktywność uczniów.
b) podaję pracę domową- zestaw 3 kart pracy różnicujące stopień trudności dla poszczególnych uczniów.
Cała klasa

załącznik 1:
SANTA CLAUS IS C_ _ _ _ _ TO TOWN
You better watch out,
You better not _ _ _,
You better not pout,
I'm t_ _ _ _ _ _ you why:

Santa Claus is c_ _ _ _ _ to town!

He's making a _ _ _ _,
He's checking it twice,
He's gonna find out
who's naughty or nice.

Santa Claus is c_ _ _ _ _ to town!

He _ _ _ _ you when you're sleeping,
He knows when you're awake.
He knows when you've been bad or _ _ _ _,
So be good for goodness sake!

You better watch out,
You better not _ _ _
You better not pout,
I'm t_ _ _ _ _ _ you why.

Santa Claus is c_ _ _ _ _ to town.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.