X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 50547
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Muzyka wokół nas - znamy już instrumenty

KONSPEKT ZAJĘĆ PRZEDSZKOLNYCH

Grupa wiekowa: oddział mieszany (3 i 4-latki)
Temat dnia: Muzyka wokół nas – znamy już instrumenty.
Cel główny: Utrwalenie nazw oraz zapamiętanie brzmienia wybranych instrumentów muzycznych.
Cele szczegółowe, dziecko:
 uważnie słucha treści wiersza;
 dzieli na sylaby nazwy wybranych instrumentów muzycznych;
 dopasowuje obrazek do cienia;
 rozpoznaje brzmienie wybranego instrumentu;
 odtwarza prosty rytm;
 gra akompaniament do utworu muzycznego;
 poprawia instrument po śladzie.
Metody pracy:
1. Oparte na działaniu – czynne:
a. Samodzielnych doświadczeń dziecka
b. Zadań stawianych dziecku
c. Ćwiczeń
2. Oglądowe:
a. Pokaz
b. Graficzne karty pracy
3. Słowne:
a. Rozmowy, opowiadania
b. Objaśnienia i instrukcje
c. Żywego słowa
d. Zagadki
Formy pracy:
a. Indywidualna
b. Zbiorowa
Pomoce dydaktyczne:
Zagadki i obrazki z instrumentami muzycznymi, instrumenty muzyczne, wiersz „Muzyczne urodziny” B. Szelągowskiej, plakat do wiersza, wycięte instrumenty muzyczne, graficzne karty pracy, płyta z piosenką „Grzechotki teraz grają”

Przebieg zajęć:
1. Zabawa wprowadzająca w temat zajęć – muzyczne zgadywanki.
Zadanie 4 zagadek dotyczących instrumentów muzycznych.

2. Słuchanie wiersza „Muzyczne urodziny” B. Szelągowskiej

3. Rozmowa na temat wiersza:
 Kto obchodził urodziny?
 Na jakich instrumentach grały zabawki?
 Jakie zabawki grały na urodzinach?

4. Praca z plakatem zrobionym do treści wiersza
Odszukiwanie instrumentów z wiersza, dopasowywanie ich do swoich cieniów oraz przyporządkowanie do odpowiedniej postaci.

5. Zabawa słuchowa Jaki to instrument?
Rozpoznawanie przez dzieci, na jakim instrumencie gra nauczyciel (instrument jest zasłonięty).

6. Odtwarzanie rytmów
Powtarzanie za nauczycielem prostych rytmów ( np. 2 uderzenia w bębenek, 1 uderzenie grzechotką).

7. Zagranie na instrumentach akompaniamentu do prostej piosenki z repertuaru dziecięcego.

8. Praca indywidualna – ćwiczenia grafomotoryczne – poprawianie instrumentów po śladzie. Młodsze dzieci: talerze; starsze dzieci: skrzypce.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.