X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50007
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W indiańskiej wiosce. Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców

SCENARIUSZ ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH DLA DZIECI W WIEKU 5 LAT WYKORZYSTANY
NA ZAJĘCIACH OTWARTYCH DLA DZIECI I ICH RODZICÓW

Temat: W indiańskiej wiosce

Cele ogólne:
doskonalenie wzajemnych kontaktów (głównie dziecko – rodzic); pokonywanie barier, zwłaszcza nieśmiałości
zapoznanie z wiadomościami dotyczącymi życia Indian
rozpoznawanie i utrwalenie kolorów podstawowych

Cele operacyjne (dziecko...):
porozumiewa się i współpracuje z rodzicem
wymieni charakterystyczne cechy wyglądu Indianina
nawlecze sprawnie koraliki na sznurówki podczas wykonywania indiańskiego naszyjnika
rozpozna kolory podstawowe (niebieski, żółty, zielony, czerwony) w czasie zabawy „Kolorowy deszcz” oraz wyboru kwiatów
zilustruje ruchem muzykę podczas zabawy ruchowej „Podróż do Ameryki” oraz ekspresji ruchowej „Zaklinacze deszczu”

Metody pracy:
metody słowne
metody czynne
metody percepcyjne

Formy pracy:
zbiorowa jednolita
grupowa jednolita

Pomoce dydaktyczne:
sznurówki, koraliki
gotowe elementy z kolorowych brystoli na pióropusze
kredki do makijażu
drobno pocięta bibuła ( 4 kolory: niebieski, żółty, zielony, czerwony)
wizytówki (4 kolory)
magnetofon, nagrania Ennio Morricone, Diego Modeny, nagranie „Samolot”
chusta animacyjna
bibułowe kwiaty

Przebieg:

1. Wejście nauczycielki przebranej za Indiankę. Zaproszenie uczestników do podróży samolotem.

2. „Podróż do Ameryki” – zabawa ruchowa przy nagraniu „Samolot”.

3. Charakteryzowanie się Indian (w tle muzyka) – przekształcenia:
wykonanie indiańskiego naszyjnika (każdy dla siebie) – nawlekanie koralików na sznurówki,
wykonanie pióropuszy (dzieci dokonują wyboru elementów, rodzice łączą elementy),
wzajemne (rodzic – dziecko) malowanie barw plemiennych na twarzy.

4. Wybór wizytówki (rodzic wybiera taką samą wizytówkę jak dziecko).

5. Wybór indiańskiego imienia (burza mózgów):
rodzic podpisuje wizytówkę dziecku,
dziecko kreśli znaki plemienne na wizytówce rodzica.

6. „Indiański okrzyk” – burza mózgów, ćwiczenia artykulacyjne. Każde dziecko wspólnie z rodzicem wymyśla własny okrzyk indiański, następnie prezentuje okrzyk przed grupą.

7. „Zaklinacze deszczu” – ekspresja ruchowa przy muzyce.

8. „Kolorowy deszcz” ( w tle muzyka):
odwzorowywanie kolorów – dzieci kładą drobno pociętą bibułę na chustę animacyjną według kolorów własnych wizytówek,
falowanie chustą, aż spadnie ostatnia „kropla deszczu”,
zwinięcie chusty przez prowadzącą i „niespodzianka” – kolorowe bibułowe kwiaty pod chustą.

9. Wybór kwiatów według koloru posiadanej wizytówki.

10. Pożegnanie indiańskim okrzykiem.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.