X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 49706
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Małpka Lili i pory roku. Scenariusz zajęć obserwowanych przez dyrektora

Scenariusz zajęć obserwowanych przez Dyrektora
w grupie VI dzieci 6-letnich „Jeżyki”
w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Bartoszycach
w dniu 17.01.2023 r.

Cel obserwacji: Organizacja kształcenia z wykorzystaniem e-narzędzi i zasobów cyfrowych oraz obserwacja efektywności wykorzystywanych technologii cyfrowych.

Temat: „Małpka Lili i pory roku”

Grupa: „Jeżyki”, dzieci 6-letnie

Cele główne:
-Kształtowanie kompetencji cyfrowych,
-Rozwijanie umiejętności dostrzeganie następstwa czasowego pór roku,
-Rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania charakterystycznych cech poszczególnych pór roku,
-Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania.
-Rozwijanie umiejętności matematycznych,

Cele operacyjne:
Dziecko:
- Korzysta z technologii multimedialnej i komputerowej ,
- Posługuje się myszką podczas wykonywania zadań przy laptopie,
- Rozpoznaje i nazywa pory roku,
- Dopasowuje charakterystyczne cechy i symbole do pór roku,
- Odczytuje proste wyrazy,
- Rozwiązuje quiz,
- Układa obrazek wg wzoru,
- Porównuje dwa obrazki różniące się szczegółami,
-Liczy przedmioty oraz dodaje w dostępnym zakresie,
-Rozpoznaje cyfry.

Metody pracy:
Czynne- zadań stawianych do wykonania, samodzielnych doświadczeń, zabaw utrwalających
Słowne- list, rozmowa
Oglądowe- obrazki, symbole, cyfry, wyrazy, teledysk piosenki

Formy pracy:
Indywidualna, grupowa

Środki dydaktyczne:
Tablica multimedialna , laptop, myszka, Internet, teledysk piosenki –„Małpka Lili -Pory Roku” , karta pracy-Quiz, wiatrak matematyczny, dyplom dla każdego dziecka.

Przebieg zajęć:

1.Zapoznanie dzieci z celem zajęć.
Dziś na zajęciach będziemy rozmawiać na temat pór roku. Podczas zajęć wykorzystamy laptop, myszkę oraz tablicę multimedialną. Wszyscy będziecie uważnie słuchać poleceń i każdy z Was wykona zadanie na laptopie. Chciałabym, żebyście po zajęciach znali pory roku i potrafili je wymienić we właściwej kolejności, żebyście umieli wymienić cechy i symbole które są charakterystyczne dla poszczególnych pór roku.

2. Małpka Lili śpiewa o porach roku.
Dzieci słuchają i oglądają teledysk piosenki na stronie Internetowej YouTube.

3. List od Małpki Lili.
Dzieci słuchają listu, który czyta nauczycielka i odpowiadają na pytania.

4. Aktualna pora roku?
Wybrane dziecko wybiera strzałkę za pomocą myszki i zaznacza prawidłowy obrazek.

5. Jaka to pora roku?
Wybrane dziecko dopasowuje napis do obrazka za pomocą myszki.

6. „Pory rok” - zabawa ruchowa (orientacyjno-porządkowa) z wiatrakiem matematycznym.
Nauczycielka wypowiada słowa:
-Pory roku dobrze znamy i je teraz wybieramy: sanki - zima, lody - lato, bałwan- zima, bocian -wiosna, kasztan –jesień, słońce- lato.

7. Dopasuj symbole do nazw pór roku.
Wybrane dziecko odczytuje napisy- nazwy pór roku. Następnie inne dzieci dopasowują do nich poszczególne obrazki.

8. Zagadki.
Dzieci słuchają i rozwiązują zagadki. Wybrane dziecko wybiera i zaznacza na ekranie odpowiedni symbol pasujący do zagadki.

9. Grzyby .
Dzieci odpowiadają na pytanie. Czy wszystkie grzyby można zerwać i włożyć do koszyka? Wybrane dzieci wkładają grzyby do koszyka i liczą, ile grzybów znajduje się w koszyku.

10. Bałwanek.
Wybrane dzieci układają obrazek wg wzoru.

11. Zwiastuny wiosny.
Wybrane dzieci odczytują napisy , następnie dopasowują napis do obrazka.

12. Kwiatki na łące.
Wybrane dziecko liczy kwiatki w kolorze niebieskim i wybiera odpowiednią cyfrę , inne dziecko wybiera kwiatki w kolorze żółtym i odpowiednią cyfrę. Jedno dziecko dodaje kwiatki obu kolorów do siebie i wyznacza wynik. Wybiera odpowiednią cyfrę.

13. Letni obrazek.
Dzieci przyglądają się dwóm obrazkom , następnie szukają szczegółów, którymi różnią się te obrazki.

14. Quiz - prawda czy fałsz (podsumowanie zajęć-karta pracy).
Nauczycielka rozdaje karty pracy i czyta pytania, które są ponumerowane. Dzieci zaznaczają na karcie odpowiedz- TAK lub NIE poprzez pokolorowanie na odpowiedni kolor puste okienko . TAK-czerwony, NIE- zielony

15. Ewaluacja zajęć:
- Co dzisiaj robiliście podczas zajęć?
- Czego się nauczyliście?
- Czy było na zajęciach coś co sprawiło Wam trudność?
- Co było dla Was najciekawsze?
- Co dziś wykorzystaliście do rozwiązywania zadań ?

16. Wręczenie dyplomów dla dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.