X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 49516
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Przedszkolaka w krainie figur geometrycznych

Scenariusz zajęć prowadzonych w grupie dzieci 5 letnich „Krasnale”

Temat: Dzień Przedszkolaka w krainie figur geometrycznych.

Cele ogólne:
• utrwalanie znajomości figur geometrycznych
• aktywizowanie myślenia oraz rozwijanie pomysłowości

Cele operacyjne:
• posługuje się nazwami figur geometrycznych
• rozpoznaje kształty figur geometrycznych
• dzieli nazwy figur na sylaby
• kontynuuje ciąg rytmiczny
• projektuje dowolną kompozycje z figur geometrycznych

Metody:
• słowna,
• czynna,
• oglądowa,
• aktywizująca

Środki dydaktyczne: sylwety figur geometrycznych, materiały sensoryczne,

PRZEBIEG:
1. Lista obecności
Nauczyciel kładzie na dywanie wizytówki z imieniem dzieci. Zadaniem dzieci jest odszukanie wizytówek z zapisem własnego imienia.

2. Wprowadzenie w tematykę dnia.
Odkrywanie przez dzieci obrazka ukrytego za zamkniętymi okienkami.

3. „Sensoryczne pudełka
Dziecko losuje klocek z pudełka sensorycznego. Zabawa polega na rozpoznaniu przez dziecko figury geometrycznej za pomocą zmysłu dotyku, koncentrując się na omówionych cechach danej figury.

4. Szalik Pani Jesień
Nauczyciel układa figury w szeregu wg podanego rytmu. Zadaniem dzieci jest kontynuowanie ciągu np. koło, trójkąt, kwadrat, koło...

5. Figurowe klasy
Nauczyciel rozkłada na dywanie karty z figurami. Zadaniem dzieci jest wylosowanie przedmiotu np. piłki w kształcie koła a następnie poruszanie się tylko po polach w wylosowanym kształcie i umieszczenie go w odpowiednim miejscu.

6. Zakodowane figury
Nauczyciel pokazuje szablon figury a dzieci wykonują polecenie:
• Kwadrat- tupnij noga

• Koło podskocz 2 razy

• Prostokąt klaśnij raz

• Trójkąt przysiad.

7. Kodowanie na dywanie
Nauczyciel prosi kolejno dzieci, aby w okienkach diagramu umieściły figury geometryczne zgodnie z podanym kodem.

8. Lekcja ciszy z figurami
Dzieci losują balony w których ukryte są kształty. Po wylosowaniu zadaniem dziecka jest nazwanie figury a następnie stworzenie z innymi dziećmi wspólnej kompozycji. Zabawa odbywa się w ciszy (w tle słuchać muzykę relaksacyjną).

9. Wspólny poczęstunek i pożegnanie.

opracowała: Małgorzata Ładno

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.