X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47649
Przesłano:

Wycieczka do ZOO. Scenariusz zajęć rewalidacyjnych. Ćwiczenia koncentracji uwagi i logicznego myślenia z elementami kodowania

Temat: Ćwiczenia koncentracji uwagi i logicznego myślenia z elementami kodowania-
„ Wycieczka do ZOO”.

Cele zajęć:
-doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
-usprawnianie koncentracji uwagi i logicznego myślenia ,
-rozwijanie spostrzegawczości,
-usprawnianie percepcji wzrokowej i słuchowej,
-wzbogacenie wiedzy na temat zwierząt egzotycznych,
-rozwiązywanie stawianych problemów,
-doskonalenie umiejętności matematycznych.

Metody pracy:
-pogadanka,
-oparta na praktycznym działaniu,

Formy pracy: indywidualna

Środki dydaktyczne tablet, rzutnik multimedialny, prezentacja multimedialna, platformy internetowe

Przebieg zajęcia:
1.Przywitanie się z uczniem
-czynności organizacyjno -porządkowe,
-przygotowanie się do zajęć,
-sprawdzenie gotowości ucznia do lekcji.

2.Wprowadzenie do tematu zajęć „ Wycieczka do ZOO”.
Prowadzący przedstawia uczniowi prezentację multimedialną, w której umieszczony jest tekst „Wycieczka do ZOO”. Prosi, aby uczeń przeczytał tekst. Następnie uczeń streszcza przeczytany tekst.
https://view.genial.ly/6062c899acc21e1265f3a6f6/presentation-copy-sudoku

3.Odpowiadanie na pytania dotyczące tekstu
Prowadzący zadaje pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Uczeń udziela odpowiedzi na pytania samodzielnie. W razie potrzeby odszukuje odpowiedzi na pytania w tekście:
-Gdzie klasa wybrała się na wycieczkę?
-Jakie zoo chcieli zwiedzić?
-O której wyjechali na wycieczkę?
-Jakie zwierzęta zwiedzili?
Rozmowa z uczniem na temat ogrodów zoologicznych w Polsce.
https://view.genial.ly/6062c899acc21e1265f3a6f6/presentation-copy-sudoku

4. Zadanie interaktywne na platformie edukacyjnej learning apps.
Zadanie polega na ułożeniu zwierząt w kolejności zwiedzania przez uczniów.

5. Sudoku.
Zadanie polega na wypełnieniu diagramu 4 × 4 w taki sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z czterech pogrubionych kwadratów 2 × 2 znalazł się obrazek tylko jeden raz. W zabawie należy wskazać symbol, jaki powinien się znaleźć na planszy sudoku w miejscu znaku zapytania.
https://view.genial.ly/6062c899acc21e1265f3a6f6/presentation-copy-sudoku

6. Gra memory
Uczeń odsłania 2 karty. Jeśli są to takie same, karty zostaną zdjęte z planszy, jeśli nie, karty będą odwrócone z powrotem. Celem gracza jest zdjęcie wszystkich kart przy możliwie najmniejszej liczbie odsłon.
https://view.genial.ly/6062c899acc21e1265f3a6f6/presentation-copy-sudoku

7.Puzzle dźwiękowe.
Zadanie polega na prawidłowym rozpoznaniu odgłosów zwierząt zamieszkujących w ZOO.
Po każdej poprawnej odpowiedzi następuje odkrycie puzzli.
Rozmowa z uczniem nt. „ Dlaczego kameleon zmienia kolor?”
https://view.genial.ly/60636fe1904d190d46d45b1d/interactive-content-puzzle-quiz

8.Kodowanie ruchem „Gimnastyka”.
Zadaniem ucznia jest wykonać sekwencje ruchową z wykorzystaniem kół zębatych korbo.
https://view.genial.ly/5fe655dffa68050cfca43168/presentation-materialy-do-kodowania-copy

9. Zakodowana matematyka.
Zadanie polega na rozszyfrowaniu kodu za pomocą klucza a następnie rozwiązanie działań matematycznych.
https://view.genial.ly/5fe655dffa68050cfca43168/presentation-materialy-do-kodowania-copy

10. Część podsumowująca.
Gra w Dodble- „Zwierzęta w ZOO”
https://view.genial.ly/606619f6da2fe30ce2f45559/interactive-content-copy-dobble-automatizado

Autorefleksja( Co mi się podobało?Co sprawiło mi trudność?)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.