X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 4702
Przesłano:

Komputer jako narzędzie pracy i zabawy. Bezpieczna i higieniczna praca z komputerem

Konspekt lekcji z informatyki kl. 1

Cele lekcji:
- uświadomienie uczniom roli komputera w życiu codziennym;
- uwrażliwienie na przestrzeganie zasad bezpiecznej i higienicznej pracy z komputerem;
- zapoznanie uczniów z regulaminem pracowni.

Metody: elementy wykładu, dyskusja, pokaz, ćwiczenia.

Środki dydaktyczne: pracownia informatyczna, sprzęt komputerowy, regulamin pracowni.

Typ lekcji: kształcąca, poznawcza, wychowawcza.

Czas: 45min

Data przeprowadzenia lekcji: 04.09.2008r. kl. 1a
Data przeprowadzenia lekcji: 05.09.2008r. kl. 1b
Data przeprowadzenia lekcji: 03.09.2008r. kl. 1c

Przebieg lekcji:
Czynności nauczyciela:
1.Sprawy organizacyjne.
2.Wprowadzenie do problematyki lekcji – podanie tematu lekcji
„Komputer jako narzędzie pracy i zabawy. Bezpieczna i higieniczna praca z komputerem.

Czynności ucznia:
Poprawne zachowanie się w pracowni komputerowej.

Czynności nauczyciela:
Nauczyciel przedstawia i omawia poszczególne punkty regulaminu pracowni komputerowej.

Czynności ucznia:
Poznają regulamin pracowni komputerowej.

Czynności nauczyciela:
Nauczyciel zadaje uczniom pytanie „Gdzie obecnie mają zastosowanie komputery?”

Czynności ucznia:
Uczniowie odpowiadają na zadane pytanie.

Czynności nauczyciela:
Nauczyciel objaśnia uczniom jak należy zachowywać się w pracowni i bezpiecznie obsługiwać komputer.

Czynności ucznia:
Poznają zasadę bezpiecznej pracy z komputerem.

Czynności nauczyciela:
Nauczyciel omawia jak ma wyglądać prawidłowo zorganizowane stanowisko pracy.

Czynności ucznia:
Poznają prawidłowo zorganizowane stanowisko komputerowe.

Czynności nauczyciela:

Nauczyciel przedstawia jak ma wyglądać prawidłowa postawa na stanowisku pracy, a także ostrzega:
„Nie wykorzystujemy cudzych dyskietek, prawidłowo obsługujemy sprzęt”.
Czynności ucznia:

Poznają zasady higienicznej pracy z komputerem.

Czynności nauczyciela:
Nauczyciel prezentuje prawidłowe uruchomienie i wyłączenie zestawu komputerowego, następnie wydaje polecenie:
„Spróbuj sam uruchomić komputer a następnie wyłączyć”.

Czynności ucznia:
Uruchamiają zestaw komputerowy.
Prawidłowo kończą pracę, wyłączają komputer.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.