X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46954
Przesłano:

W świecie programów do pisania - poznawanie różnych edytorów tekstu. Konspekt zajęć z informatyki

Konspekt lekcji z zajęć komputerowych

Temat: W świecie programów do pisania - poznawanie różnych edytorów tekstu

Ilość jednostek lekcyjnych: 1
Prowadzący lekcję: mgr Agnieszka Błasiak
Klasa: IV
Data: 19.01.2015 r.

Cel główny: Omówienie budowy i podstawowych funkcji edytorów tekstu: Notatnik, WordPad.

Cele operacyjne:
Uczeń :
- Umie rozróżnić poszczególne edytory tekstu
- Potrafi korzystać z pasków narzędzi, menu głównego wstążki
- Zna podstawowe zasady pisania tekstów
- Umie prawidłowo zapisać dokument tekstowy

Metoda prowadzenia lekcji:
- metoda praktyczna – ćwiczeniowa

Formy pracy:
- pokaz
- praca z całą klasą
- praca indywidualna

Zastosowane środki:
- edytory tekstu: Notatnik, WordPad
- podręcznik Zajęcia komputerowe, A. Wysocka, P. Wimmer

Tok lekcji:
Etap Czynności prowadzącego
1.
(wprowadzenie) 1. Przywitanie uczniów
2. Sprawdzenie obecności
2.
(cześć teoretyczna) 1. Podanie tematu lekcji
2. Zapoznanie uczniów z celem lekcji: Omówienie budowy i podstawowych funkcji edytorów tekstu: Notatnik, WordPad.

- Pokazanie uczniom jak dawniej pisano
- Wykonanie zadania nr 1 (podręcznik s. 72)
- Omówienie budowy i funkcji narzędzi programów Notatnik i WordPad
- Omówienie podstawowych zasad pisania tekstu
3.
(część praktyczna) Zadanie nr 1 (załącznik nr 1, praca samodzielna)
4.
(zakończenie)  Krótkie przypomnienie najważniejszych informacji poznanych na lekcji
- Podanie pracy domowej

Załącznik nr 1

Julian Tuwim "Abecadło"

Abecadło z pieca spadło, (Andalus, 26, wcięcie 3 cm)
O ziemię się hukło, (Calibri, 25, pogrubienie)
Rozsypało się po kątach, (Britannic Bold, 24)
Strasznie się potłukło: (Vivaldi, 23)
I -- zgubiło kropeczkę, (Lucida Fax, 22, podkreślenie)
H -- złamało kładeczkę, (Times New Roman, 21, kursywa)
B -- zbiło sobie brzuszki, (Arial, 20)
A -- zwichnęło nóżki,
O -- jak balon pękło,
aż się P przelękło.

• T -- daszek zgubiło,
• L -- do U wskoczyło,
• S -- się wyprostowało,
R -- prawą nogę złamało,
W -- stanęło do góry dnem
i udaje, że jest M.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.