X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46790
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy z literami

SCENARIUSZ ZAJĘCIA W GRUPIE DZIECI
6- letnich

Sporządziła: Barbara Suminska
Scenariusz zajęć w grupie 6- latków

TEMAT: Zabawy z literami

CEL OGÓLNY:
- utrwalanie poznanych liter
-doskonalenie umiejętności globalnego czytania wyrazów

CELE SZCZEGÓŁOWE (dziecko):
- aktywnie uczestniczy we wspólnych zabawach
- potrafi wyszukać wskazane litery wśród innych
- układa wyrazy z sylab
- układa zdania z rozsypanki wyrazowej
- stara się samodzielnie wykonać zadania do pracy indywidualnej

METODY:
czynne : zadań stawianych do wykonania
słowne: rozmowa, objaśnienia, instrukcje

FORMY:
Praca w małej grupie, praca indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
- litery małe i wielkie, spineer, koło z literami, kolorowe kartki z literami, katy, obrazki,

Przebieg:
1.Zabawa Alfabet i spineer- zabawa słowna
Dziecko ma za zadanie podać słowo zawierające wskazane przez ramiona spinnera litery lub literę.

2.Bingo literowe- zabawa
Dzieci podzielone są na zespoły 4 osobowe, nauczyciel wypowiada litery, zadaniem dziecka jest stanąć na pole z daną literę.
Wygrywa ten zespół który zakryje wszystkie pola.

3.Gra ,, Ja mam,, kto ma..?
Grupa siedzi w kole. Dzieci biorących udział w grze otrzymuje kartę. Gracz rozpoczynający zabawę mówi literę , którą posiada na swojej karcie, a następnie zadaje pytanie “Kto ma.,,” i pyta o literę znajdującą się na dolnej części karty.

4.Zabawa pt. „Bal literowych par”
W „literowym pudełku” znajdują się kartoniki z literami wielkimi i małymi, pisanymi oraz drukowanymi. Dzieci losują po jednym kartoniku. Trzymając w ręce kartonik swobodnie interpretują ruchem linię melodyczną utworu instrumentalnego, odtwarzanego z CD. Na przerwę w muzyce i hasło nauczycielki „litera szuka pary” dzieci szukają kolegi z kartonikiem, na którym jest odpowiednik litery wylosowanej przez niego - litera pisana /lub odpowiednio drukowana/, wielka lub mała. Dzieci przedstawiają się, np. „jestem małe, pisane r- a ty?. Kolega w parze odpowiada. Literowe pary tańczą w kołach przy muzyce. Powtórka zabawy, po ponownych losowaniach.

5.Zabawa- Jaki to obrazek?
Dzieci podzielone są w pary, zadaniem dzieci jest przeczytanie wyrazu i dobranie odpowiedniego obrazka.

6.Zabawa z piłką Dokończ sylabę...
Nauczyciel rzuca piłkę z początkiem sylaby, zadaniem dziecka jest dokończenie wyrazu .

7.Literki z włóczki.
Każde dziecko ponownie losuje kartonik z literką. Za pomocą włóczki „piszą” wylosowaną literkę. Następnie każde dziecko czyta literkę, którą „napisało za pomocą włóczki”, mówiąc na przykład: „napisałam/em dużą literkę p”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.