X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46589
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Biedronki. Scenariusz zajęć w grupie dzieci 3-letnich

Data: 12.05.2021
Temat dnia: Biedronki
Prowadząca: mgr Monika Okraska
Grupa: 3-latki

Cel główny:
-rozpoznawanie i nazywanie zwierząt żyjących na łące
Cele szczegółowe:
• wymienia zwierzęta żyjące na łące
• przelicza w dostępnym zakresie,
• dzieli wyrazy na sylaby,
• rozwiązuje zagadki słowne,
• uczestniczy w zabawie ruchowej,
• dorysowuje biedronce odpowiednią liczbę kropek,
• estetycznie wykonuje pracę plastyczną.

Metody:
-słowne (zagadki),
-czynne (metoda zadań stawianych dziecku)
-oglądowe (pokaz)

Formy:
-zbiorowa,
-indywidualna.

Pomoce dydaktyczne: plansza „Wiosna na łące”, obrazki zwierząt, zagadki, sylwety biedronek, uśmiechnięta i smutna buźka, szarfy, pacynka, płyta CD, magnetofon, laptop, tablica multimedialna, obrazki przedstawiające rożne rodzaje biedronek, koła z papieru czarne i czerwone, klej, biała kartka, liść wycięty z papieru.

W trakcie zajęć dokonano indywidualizacji nauczania, dzieci przeliczają odpowiednią ilość kropek i ją rysują, a dzieci z zaburzonym rozwojem mowy dorysowują tylko wskazaną ilość kropek biedronce.

Przebieg zajęć:
1. Powitanka „Buziak na dzień dobry”, wprowadzenie do zajęć, rozwiązanie zagadki o biedronce:
Ich kryjówką bywa kwiatek,
Ile kropek tyle latek.
Ich skrzydełka są w kropeczki,
To są właśnie...(biedroneczki).
Zapoznanie dzieci z pacynką Biedronki o imieniu Tola. Nauczyciel przekazuje dzieciom podstawowe informacje na temat biedronek. Mówi, iż dawniej biedronkę nazywano bożą krówką, ponieważ wierzono, że ten owad jest wysłannikiem niebios, a krówka ponieważ dostrzegano podobieństwo biedronki do łaciatej krowy.
Pokazuje dzieciom różne rodzaje biedronek- ilustracje przedstawiające różne biedronki.
2. „Wiosna na łące”- praca z obrazkiem, zapoznanie z innymi zwierzętami zamieszkującymi łąkę.
3. Rozwiązywanie zagadek o zwierzętach żyjących na łące i wskazywanie ilustracji przedstawiającej rozwiązanie. Podział wyrazów na sylaby.
Kiedy jest początek lata,
z płatka na płatek lata.
Dzięki jej pracowitości,
Miodek w domu masz dla gości. (pszczoła)
Na łące mnie spotkacie,
Lubię jadać różne liście.
Kiedy boję się lub śpię
Do muszelki chowam się. (ślimak)
Czarno-biały ptak,
Po łące spaceruje,
Lubi stać na jednej nodze,
Żaby konsumuje. (bocian)
Lubi siedzieć w stawie,
Lubi skakać po łące.
Kiedy pada deszcz
I kiedy świeci słońce. (żaba)
Skrzydła piękne ma we wzory,
Wszystkie na nich są kolory.
Kiedy nastają dni gorące,
Dzieci biegają za nim na łące. (motyl)
Krótki ogon, długie uszy,
nie ma go w przedszkolu.
Żyje sobie w leśnej głuszy,
lub kica po łące. (zając)

4. Zabawa paluszkowa „Pięć palców”.
5.„Biedroneczki są w kropeczki”- zabawa matematyczna z użyciem tablicy multimedialnej. Zadaniem dziecka jest przeliczyć kropki, a następnie odpowiednią ilość kropek dorysować biedronce. Dzieci z zaburzonym rozwojem mowy dorysowują wskazaną ilość kropek.
6. Zabawa muzyczno-ruchowa „Stonoga”.
7. Praca plastyczno-techniczne „Biedronka”. Zadaniem dziecka jest wykonanie biedronki z kółek według instrukcji nauczyciela oraz naklejenie na liść.
8. Ewaluacja zajęć.
Nauczyciel zachęca dzieci do wyrażenia swojej opinii na temat zajęć poprzez włożenia obrazka biedronki do szarfy z uśmiechniętą lub smutną buźką.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.